היועץ העסקי יוסי שינובר מייעץ: 5 טיפים לייעול העסק שלכם

כל בית עסק שרוצה להתנהל באופן יעיל, מחויב לפעול באופן מתמיד לטובת ביצוע של צעדי התייעלות בכל רמה, החל מהרמה הכלכלית ועד לרמת התפוקה והשירות. לצעדי התייעלות  יש חשיבות, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת אופן הניהול העסקי. על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר, החלטנו בסיוע של היועץ העסקי יוסי שינובר להציג בפניכם חמישה צעדים שאותם  תוכלו ליישם כבר עכשיו, לטובת התנהלות נכונה ואפקטיבית. מוכנים? בואו נתחיל.

התייעלות דרך השוואת מחירים בין ספקים

בשביל לייעל את ההתנהלות הפיננסית של העסק, מומלץ לעבור על החשבוניות ולבחון היטב את הסכומים שאתם משלמים לספקים. הסיבה לכך נובעת מתוך היכולת שלכם כבעלים לנהל משא ומתן ולבחון את התנאים שאתם מקבלים, כך שהם יתאימו לאופי הפעילות  ולמסגרת התקציב שלכם. יוסי שינובר מציין כי מדובר בפעולה שמאפשרת לבעלי עסקים לבסס את הקשרים העסקיים ולנצל תהליך השוואת המחירים לטובת שיפור עמדות, החל ממחיר טוב יותר ועד לחתימה על הסכמים שירחיבו את היקף שיתוף הפעולה, בהתאם לצרכים.

ניהול זמן

מיומנות חשובה בעבור כל בית עסק ובוודאי עסקים שרוצים להתנהל באופן חכם קשור לאופן ניהול הזמן. אם אתם מבזבזים זמן על פעילות כמו למשל אדמיניסטרציה, סגירת קצוות מול לקוחות ועוד, יוסי שינובר ממליץ להתחיל ולבחון את האפשרות של קבלת שירותי מיקור חוץ שיכולים לסייע לכם לטובת ניהול הזמן באופן אפקטיבי יותר, ובהתאם לכך גם יכולת להגדיל את הפרודוקטיביות בעקבות ניהול נכון המתבצע באופן עקבי. אפשר להיעזר בתוכנות כמו גם אפליקציות שמאפשרות לכם לבחון בזמן אמת את הפעילות השוטפת, לנתח את הנתונים ובהתאם לכך ליצור תוכנית פעולה ממוקדת החוסכת התעסקות, ולא מעט בזבוז זמן שעולה לכם ביוקר.

בחינת ביצועי הדרג הבכיר

על מנת להוביל את העסק קדימה, נדרש לסגל התנהלות עסקית במישור של בחינת הדרג הבכיר והאם אפשר לצמצם אותו, מתוך מטרה לנהל את העסק בגרסה רזה אך אפקטיבית יותר. שימו לב כי ההחלטה הזו צריכה להתבצע בהתאם לניתוח של הביצועים מצד הדרג הבכיר, כאשר אפשר להיעזר בשירות של יועץ עסקי אשר יכול לסייע לטובת בדיקת הנושא בהתאם לנתונים קיימים, כחלק מהבנה כי צמצום הדרג יכול לסייע לטובת התנהלות עסקית רזה.

 

 

הגדרת תהליכי עבודה חדשים

רצוי להגדיר באמצעות תוכנית עסקית תהליכי עבודה חדשים המבוססים על שימוש בכלים טכנולוגיים כמו למשל מערכת לניהול משימות, מתוך הבנה כי כך ניתן יהיה להגדיר תהליכים שיניבו את היכולת ליצור שינוי משמעותי בהתנהלות העסקית, החל מניהול משימות פתוחות ועד לטיפול במערך שירות הלקוחות. שימו לב כי בשביל לבצע את הצעדים הללו באמצעות ליווי מקצועי, לטובת קבלת כלים מקצועיים וכן בקרה ופיקוח שיעניקו לכם את היכולת להטמיע את השינויים לטווח הרחוק.

הפקת חשבונות דרך האינטרנט

בשביל לייעל את תהליך גביית הכספים, מומלץ להיעזר בחברות מקצועיות המאפשרות לכם דרך אתר אינטרנטי להפיק חשבוניות בלחיצת כפתור ועם יכולת לבחון בזמן אמת את התזרים שלכם. מדובר בכלי שבו ניתן להיעזר לטובת שקיפות וכן ניהול מיטבי של ניהול הכספים המתבצע באמצעות כלים מתקדמים ומאובטחים שיכולים להתאים לכל בית עסק, החל מעסקים קטנים  ועד לחברות ותאגידים.

לסיכום

התייעלות עסקית היא הכרחית, בייחוד בעידן תחרותי וכן הבנה כי עסקים לא יכולים להישאר במקום, אלא תמיד לחתור לשיפור מתמיד. זה הזמן לעבור היטב על הסקירה, ולנצל אותה לטובת הצרכים העסקיים שלכם כבעלי חברות.

נגישות