לפני שמתייאשים: יש מה לעשות עם מיטה חורקת

בסיום היום אתם נכנסים למיטה ומגלים להפתעתכם הרבה כי המיטה חורקת. מעבר לחוסר הנוחות, הרעש שיוצרת החריקה מפריע מאוד להתנהלות בחדר כמו גם לכל שאר בני הבית, כאשר כל תזוזה ולו הקטנה ביותר גורמת לרעש. במקום למהר ולבצע רכישה של מיטה חדשה, אפשר ואף רצוי לנקוט בפעולות שיכולות למנוע את התזוזה. מהן? להלן הפרטים:

הידוק ברגים

אחת מהסיבות המרכזיות למיטה חורקת נובע בעקבות ברגים שהשתחררו, כחלק מבלאי טבעי. במסגרת טיפים לתיקון מיטה חורקת ניתן לציין קודם כל את הידוק הברגים, אותו ניתן לבצע באופן עצמאי. כל מה שצריך לעשות הוא להסיר את המזרן מהמיטה, לקחת מברג פשוט שיש לכל אחד ואחת מאיתנו בבית ולהבריג בחזרה את הברגים שהשתחררו מבסיס המיטה. בכך, תוכלו למנוע באופן משמעותי את הימשכות הסיטואציה, וזאת במידה ואכן מדובר במקרה של ברגים משוחררים או כאלו שנחשקו וכעת צריך להחליף.

בדיקת המזרן

סיבה נוספת לחריקה של המזרן נובעת לא רק כתוצאה מבסיס רופף אלא ממזרן שנחשק. על מנת ליצור חדר שינה מעוצב ונעים, חשוב לוודא כי המזרן שלכם לא נשחק וכתוצאה מכך גורם לא רק לרעשים אלא גם לפגיעה בריאותיות עד לכדי איכות שינה ירודה. הניחו את המזרן על הרצפה, טפסו עליו והתחילו לנוע מצד לצד. במידה ואכן המזרן עושה רעשים, זה הזמן להחליף אותו במזרן איכותי המותאם בדיוק לצרכים שלכם, בייחוד אם אתם סובלים מכאבי גב או סובלים משינה שהיא לא טובה מספיק ומשאירה אתכם עייפים גם לאחר לילה שלם.

 

 

מסגרת מיטה

מסגרת מיטה חורקת היא סיטואציה מוכרת הנוצרת כתוצאה מבלאי טבעי של העץ. הסירו את המזרן, והפעילו לחץ על ראש קפיץ מתוך מטרה לבחון האם זו הסיבה שהמיטה חורקת, כאשר בעת הצורך אפשר לשמן את לוחות העץ וכן לחזק את הקפיצים באמצעות פלייר. בעת הצורך פרקו את המסגרת והרכיבו אותה מחדש עם ברגים, מתוך מטרה לחזק את היסודות ובכך למנוע תזוזה שתוביל גם לרעשים. במידה והרעש ממשיך, זה הזמן להחליף את המסגרת ולבצע רכישה של מיטה חדשה, כפי שנסביר כעת.

רכישה של מיטה חדשה – כך תעשו זאת

במידה והחריקה לא מפסיקה, השלב הבא הוא לרכוש מיטה חדשה. כאשר רוכשים מיטה צריך לקחת בחשבון את הצרכים שלכם מבחינה בריאותיות, תוך התחשבות במידות של החדר ועם שימת דגש על בחירה בחומרי גלם איכותיים שיניבו בעבורם שינה עמוקה ואיכותיות. הפרעות שינה הפכו למכת מדינה של ממש בעידן המודרני, ועל כן בתהליך הבחירה חשוב לבצע סקר שוק ולאתר חברה מקצועית אשר מעניקה לכם לא רק מיטה ומזרן איכותיים אלא גם אחריות מלאה, כל זאת מתוך מטרה להימנע ממצב של שחיקה שיוביל להחלפה נוספת או הוצאה כספית שתתקשו לעמוד בה לאורך זמן.

לסיכום

אם המיטה שלכם חורקת, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא קודם כל להסיר את המזרן ולהתחיל להזיז את הרכיבים כמו מסגרת המיטה, הקפיצים וראש המיטה. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מדריכים שמסבירים כיצד לתקן את הרכיבים הללו ללא צורך בניסיון קודם, כל זאת מתוך מטרה להימנע מהוצאה כספית בדמות החלפה של מיטה. אין ספק כי מדובר בתופעה לא נעימה שגם מטרידה מבחינת רעשים אבל גם מבחינת הנוחות, ועל כן המוצא האחרון הוא לרכוש מיטה חדשה עם שימת דגש על בחירה בחומרי גלם איכותיים שגם נשמרים למשך שנים רבות וגם מונעים שחיקה.

נגישות