קשקשים: מה אתם יודעים עליהם?

קשקשים

תופעה אסתטית מוכרת ומטרידה הן בעבור גברים והן בעבור נשים היא הופעה של קשקשים. למעשה, מדובר בתופעה נפוצה מאוד שמתרחשת אצל מעל ל 50% מהמבוגרים, כאשר מעבר למרכיב של חוסר נוחות בעקבות גרד, הופעתם של קשקשים משפיעה באופן ישיר על הביטחון והדימוי העצמי בשל תפיסה שגויה של הזנחה הן בעיני עצמכם אבל גם בעיני הסביבה. קשקש הוא בעצם תא עור מת שנוצר כתוצאה מהתחלופה הטבעית של תאים בקרקפת אותם אנו מסירים בזמן המקלחת. אולם, ישנם מצבים מסוימים שגורמים להופעה של קשקשים ונשירתם על הכתפיים או המצח. אם גם אתם סובלים מכך, סביר להניח כי המידע שיש ברשותכם הוא מועט ואפילו לא מדויק. אנחנו כאן בשביל להסביר לעומק אודות התופעה, מדוע היא מתרחשת וכיצד ניתן לטפל בה – גם באמצעים טבעיים.

מדוע מופיעים קשקשים על הקרקפת?

תאים מתים בדמות קשקשים מופיעים על השיער בעקבות מגוון רחב של סיבות, כאשר אחת הסיבות המרכזיות היא פטרייה בשם מלסזיה. מדובר בפטרייה שמשגשגת בעקבות בלוטות החלב המצויות בעור הקרקפת ובכך גורמות להופעה של קשקשים, בעקבות תת פעילות של בלוטות החלב בקרקפת. בנוסף, רגישות למוצרי טיפוח, תדירות חפיפה גבוהה וכן חשיפה ממושכת לאור השמש יכולים גם הם להוביל להיווצרות של קשקשים על עור הקרקפת. דרך אתר balding תוכלו לקבל מידע מורחב אודות הסיבות להופעה של קשקשים, מתוך מטרה לקבל ידע שבו תוכלו להיעזר לטובת יצירת שינוי ממשי. החדשות הטובות הן שבאמצעות מגוון רחב של טיפולים ניתן להפחית באופן משמעותי את תדירות הופעת הקשקשים ואף להעלים אותם לחלוטין, אולם בשביל ליצור תמהיל טיפול אפקטיבי נדרש קודם כל לפנות לרופא עור מומחה אשר יבחן את מצב הקרקפת ובהתאם לכך יבנה בעבורכם תוכנית טיפול, בייחוד אם מדובר בתאי עור מתים שמופיעים בעקבות הימצאות של הפטרייה.

טיפול בקשקשים – כל מה שצריך לדעת

טיפול בקשקשים מתבצע באמצעות מגוון רחב של שיטות. ראשית, אם מדובר בבעיה אסתטית בלבד, יכול מאוד להיות כי מדובר בתאי עור שמופיעים בעקבות תדירות חפיפה גבוהה בשילוב של רגישות לחומרי טיפוח. כיום ברשתות השיווק ניתן לבצע רכישה של שמפו ללא מלחים המותאם לכל סוגי השיער, כאשר הדגש הוא על שמפו המיועד לטובת הסרה של קשקשים. בנוסף, ניתן ואף רצוי להכין בעצמכם שמפו המורכב מאבקת סודה לשתייה שיש לכל אחד ואחת מאיתנו במזווה. עיסוי השיער באמצעות כמות קטנה של אבקת סודה ביחד עם מים פושרים יכולה לחולל הבדל משמעותי, וזאת בשל העובדה כי האבקה מנטרלת את הפעילות של הפטריות המצויות בקרקפת, ובפרק זמן של מספר שבועות בלבד ניתן להבחין כבר בהבדל משמעותי. צריך לקחת בחשבון כי בתחילה השיער יהיה יבש, ועל כן רצוי להשתמש בסרום ייעודי לסוג השיער בשביל ליצור מראה בריא ומבריק. דרך נוספת לטיפול בקשקשים היא באמצעות שימוש בשמן עץ התה הידוע בסגולות של חדירה לעומק השיער וחיזוק שלו. ניתן להוסיף מספר טיפות של השמן לשמפו ייעודי לקשקשים ולהבחין בפרק זמן קצר בשינוי ממשי בחומרת הקשקשים. במידה והקשקשים מופיעים בעקבות בעיה רפואית, ניתן להיעזר במרשם רופא לטובת קבלת תכשירים ייעודים שנמצאו בשורה של מחקרים כבעלי יעילות גבוהה להתמודדות עם התופעה.

 

לסיכום, הופעה של קשקשים מובילה לא רק לפגיעה בערך העצמי אלא גם לתחושה לא נעימה של גרד ומבוכה. כפי שציינו כאן בסקירה, ישנן לא מעט דרכים בהן ניתן לנקוט בשביל להתמודד עם תאי העור המתים, כאשר התייעצות עם רופא היא חיונית לטובת בדיקת מצב הקרקפת ובהתאם לכך גם יצירה של תמהיל טיפול אפקטיבי ובעל השפעה חיובית, לאורך זמן.

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות