רוצים להעניק לחברה מגיל צעיר: משה, איל ורפי אדרעי פועלים למען העתיד של הנוער בישראל

משה, איל ורפי אדרעי הן דמויות לא מוכרות בציבורית הישראלית, אולם בעבור אלפי משפחות ובני נוער מאזור הפריפריה, הם מוכרים ומוערכים מאוד, בזכות פעילות ענפה שמתקיימת בכל ימות השנה למען העתיד של הנוער בישראל במסגרת עמותת אחינועם. עמותת אחינועם היא עמותה ייחודית בנוף הישראלי, הן בשל פרופיל תקשורתי נמוך והן בשל העבודה הנרחבת שמתבצעת לאורך שנים רבות ובמסגרתה מסייעים בני המשפחה כמו גם המתנדבים לנוער בסיכון כמו גם בני נוער שמגיעים מאוכלוסיות מוחלשות  וזקוקים לסיוע מבחינת רכישת השכלה תיכונית, קבלה לתפקידים בכירים בצבא וכמובן השתלבות באקדמיה. למעשה, הפעילות של עמותת אחינועם החלה עוד כאשר בני המשפחה היו נערים צעירים שנאלצו לעצור את שגרת החיים בעקבות מצב כלכלי חמור. רפי אדרעי סיפר בראיונות עבר כי בגיל צעיר מאוד הוא ואחיו נאלצו לעזוב את הלימודים בשביל לסייע בכלכלת המשפחה, אולם למרות תנאי הפתיחה הבעייתים הצליחו האחים להתגייס לצבא לתפקידים בכירים ביחידות מובחרות ואף להצליח בעולם העסקים. מתוך התשוקה האישית וסיפור החיים המורכב הקימו האחים את העמותה על שם האב, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תצטרפו לעשייה המבורכת של המייסדים והמתנדבים שפועלים בכל ימות השנה למען עתיד של בני הנוער כאן בישראל.

 

איך למצוא תורמים עבור עמותות?

 

כיצד מקדמת העמותה את דור העתיד?

דור העתיד של מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים, בייחוד לאחר שנתיים קשות מאוד בחסות מגפת הקורונה. השילוב בין סגירת בתי הספר לבין תשתיות שאינן ראויות בערי הפריפריה היא זו שהובילה להגדלת הפערים בחברה הישראלית בין בני נוער שמתגוררים באזור המרכז לבין בני נוער מאזור הפריפריה. את הפער הזה מנסה העמותה לצמצמם עד למינימום, ,כל זאת באמצעות שורה של תוכניות הכוללות בין היתר חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים לתלמידים מעוטי יכולת, קידום תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד השתלבות באקדמיה, קידום של בני נוער מהעדה האתיופית ע"י הגברת המוטיבציה לגיוס לתפקידים בכירים וכן שיפוץ של ספריות בערי הפריפריה כמו צפת, כחלק מהבנה כי מדובר בתמהיל שמאפשר ליצור בעבור בני נוער פלטפורמה שבמסגרת הם יכולים להגשים את עצמם, ואת הפוטנציאל הטמון בהם, כפי שמספר איל אדרעי שנאלץ בעצמו לעזוב את הלימודים בעקבות מצבו הכלכלי של אב המשפחה. עדות להצלחה של התוכניות ניתן לראות באתר הרשמי של העמותה – עשרות תגובות אוהדות מצד בוגרי התוכניות וכן משפחות שמודות למייסדי העמותה על העבודה הקשה למען דור העתיד.

קידום שווין הזדמנויות – חלק בלתי נפרד מהעבודה של העמותה

לסיום נספר כי רפי אדרעי מעמותת אחינועם סיפר בראיונות כי הרעיון להקמה של העמותה הגיע דווקא מהסיפור האישי של בני המשפחה, כאשר בתקופת גיל ההתבגרות בעיר צפת לא היה מי שיסייע להם להתגבר על המצב שאליו נקלעו. בשל כך, החליטו האחים להקים את עמותת אחינועם למען קידום של שווין הזדמנויות, מתוך הבנה כי רק דרך צמצום פערים ניתן יהיה ליצור חברה שבמסגרתה כל בן או בת נוער ולא משנה הרקע מהם הם הגיעו יצליחו להגשים את השאיפות האקדמאיות כמו גם המקצועיות, בזכות ליווי הניתן לאורך כל שנות ההתבגרות ע"י מתנדבי העמותה. בשל כך, זוכים המייסדים כמו גם המתנדבים להערכה רבה בקרב הציבור בישראל כמו גם הרשויות שתומכות בפעילות, ועדות לכך ניתן למצוא בהתעניינות הולכת וגוברת של רשויות בפריפריה לעבודה משותפת עם המייסדים והמתנדבים – למען העתיד של בני הנוער בישראל, ובפרט באזור הפריפריה.

נגישות