מרחפים ונהנים: כל מה שרציתם לדעת על טכנולוגיית הרחפנים בישראל

עולם הרחפנים הוא עולם מרתק שמצליח בשנים האחרונות לעורר הד תקשורתי משמעותי, לא מעט בזכות היכולות החדשניות של רחפני העתיד. למעשה, הטכנולוגיה הצליחה להפוך את הרחפן מכלי צילום פשוט למדי לבעל חשיבות עצומה בהיבט צבאי ואיסוף מודיעיני, וזאת בשל יכולת לבצע תפוקת צילום גבוהה לצד הגעה מהירה למגוון עצום של יעדים – בלחיצת כפתור. ע"פ הערכות, שוק הרחפנים יגיע עד לסוף שנת 2021 לנתח שוק בשווי של 8.5 מיליארד דולר ועל כן מדובר בעולם מרתק ורחב שמצליח לשנות את העולם – בחסות הטכנולוגיה פורצת הדרך שאת חלקה מפתחים כאן במדינת ישראל הקטנה. כיצד השימוש בכלי הטייס הבלתי מאויש הפך לחלק בלתי נפרד מהעולם הטכנולוגי פורץ הדרך? להלן הפרטים.

מרחפים ונהנים: כל מה שרציתם לדעת על טכנולוגיית הרחפנים בישראל

מה זה בכלל רחפן וכיצד הטכנולוגיה הצליחה לשפר את היכולות של הכלי הזה?

רחפן הוא כלי טייס בלתי מאויש בעל שני מדחפים או יותר. מדובר בכלי בעל מכניקה פשוטה למדי, ועל כן הוא קל לשליטה. ברוב המקרים הרחפן הוא בעל זווית נסיעה קבועה, אלמנט שמאפשר לשלוט על הרחפן בצורה נוחה. השליטה בתנועה של טיסת הרחפן מושגת באמצעות שינוי המהירות היחסית בין המדחפים השונים. בשוק ישנם סוגים רבים של רחפנים, כאשר בשנים האחרונות החלו לפתח רחפנים המבוססים על אלמנטים טכנולוגיים המאפשרים להשתמש ברחפן לטובת מגוון רחב של שימושים בעבור העולם הצבאי אבל גם העולם האזרחי. בעולם הצבאי ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה הרחפנים הופכים לחלק אינגרלי מתרבות הלחימה כמו גם איסוף מודיעני וזאת בשל היכולת לקבל צילומים מדויקים של יעדים בזמן לחימה לטובת וויסות הכוחות.

חזית הטכנולוגיה בעולם הרחפנים

ניתן לומר כי הטכנולוגיה היא זו שהופכת את הרחפנים לכלי טייס מבוקש ובעל חשיבות עצומה, בעיקר בפן הצבאי. השוק החדש הזה מציע לצבאות כמו הצבא הישראלי יכולת לשאת חיישנים ייחודים המהווים תחליף לעין האנושי כמו גם אפשרות לאיסוף של מידע באופן דיסקרטי וברמת דיוק יוצאת מהכלל. בפן האזרחי הפכו הטכנולוגיה הצליחה להפוך את כלי הטייס הזה למבוקש במיוחד בשל מחירו אבל גם בשל נוחות השימוש שבמסגרתה כל אחד יכול ליצור סרטונים ותמונות ממעוף הציפור, ללא מאמץ ובאופן מהיר יותר מאי פעם. בישראל שוק זה נחשב לאחד השווקים הצומחים ביותר ועדות לכך ניתן למצוא במספר המשקיעים הרבים שמחליטים להשקיע בחברות ישראליות המפתחות רחפנים בעלי יכולות יוצאות דופן בעבור העולם הצבאי אבל גם העולם האזרחי. אם בעבר ההיבט של הבטיחות השפיע מאוד על היכולת להשתמש ברחפן לאורך זמן, כיום בזכות הטכנולוגיה הצליחו ליצור אמצעים המבטיחים שימוש בטוח המבוסס בין היתר גם על שליטה מרוחקת המתבצעת באמצעות מפעיל מיומן. על כן, מדובר בפרצת דרך שהופכת את העולם הזה לחדשני, יעיל ובטוח יותר מאי פעם.

נגישות