איך למצוא תורמים עבור עמותות?

אם גם אתם מרגישים שדרך הנתינה והעשייה למען אחרים זה הדבר שנותן לכם דרייב בחיים, אנחנו בטוחים שאתם עושים הכל על מנת לממש זאת, ומי שבאמת רוצה לעשות את זה בגדול מקים לצורך כך עמותה ללא מטרות רווח במטרה לסייע לאוכלוסיות מוחלשות. כמובן שהקמת עמותה זו דרך נפלאה וטובה לתת למען הקהילה ובאמצעותה ניתן לספר על הפעילות שלנו ולגייס עוד עזרה ותמיכה מגורמים שונים, אך כמובן שעמותות כאלו צריכות כל הזמן תמיכה כספית שבלעדיה פשוט לא ניתן להמשיך בפעילות כרגיל. אם תשאלו את אחראי גיוס הכספים בעמותות השונות, תשמעו מכולם שמדובר במשימה המורכבת ביותר שדורשת פעילות בכמה וכמה אפיקים, ולעיתים נראה כי לא פשוט כלל למצוא תורמים. עם זאת, חשוב בהחלט לדעת שזה אכן אפשרי ושאם פועלים בכמה מישורים בהחלט אפשר למצוא מקורות מימון איכותיים על בסיס קבוע ואנו רוצים לתת עכשיו כמה טיפים חשובים בנושא.

יוצרים קשר עם תורמים באופן ישיר

אין ספק שזוהי הדרך הטובה ביותר, ולמרבה האירוניה רבים בכלל לא מנסים אותה. אנשים פונים דרך אחרים לנדבנים ידועים, שולחים מיילים, מפעילים קשרים מפה ועד הודעה חדשה ואפילו לא חשובים להרים טלפון לתורמים הפוטנציאליים או למשרדים שהם מנהלים. איך מנהלים שיחה ראשונית כזו באופן מוצלח זו כמובן השאלה החשובה ביותר בעניין הזה, וכאן יש כמה טיפים בתחום שיכולים לעזור, אך בכל מקרה צריך לזכור תמיד שזוהי אפשרות מצוינת ושלא כדאי לוותר עליה.

פרסום ויחסי ציבור

באופן אירוני למדי, אנשים שמנהלים עמותות ללא מטרות רווח הם גם בדרך כלל כאלו שלא אוהבים את אור הזרקורים ומשתדלים להימנע ממנו. עם זאת צריך לזכור שזה בהחלט לא נכון לגבי העמותה והפעילות שלה וללא פרסום טוב ויחסי ציבור, כאשר אף אחד לא ממש שמע עלינו עדיין, יהיה לנו קשה מאד לגייס את התמיכה הכספית של תורמים שונים. על כן חשוב מאד לנהל ערוצי תקשורת טובים של העמותה, כולל פרופילים ברשתות החברתיות וכן חשוב לדאוג לשירותי יח"צ מובילים ולוודא שעבודת הקודש שאתם עושים זוכה להדהוד ותהודה וכי השם שלכם הולך ונעשה מוכר יותר עם הזמן.

איך למצוא תורמים עבור עמותות?

מערכות גיוס משאבים חכמות

אם אתם מתמודדים עם הסוגייה הזו על בסיס קבוע, שווה בהחלט להכיר את הפלטפורמות המובילות כיום לגיוס משאבים כמו אטלס. מדובר על אתר אינטרנט שפיתח מערכת חכמה וייחודית שעוזרת לעמותות לגייס תרומות. הם מציעים חיבור למאגר עצום של מקורות מימון ועוזרת לכם לחפש את התורמים שמחפשים בפרט את הפעילות שהעמותה שלכם מציעה, מה שמגדיל את הסיכוי לזכות במימון באופן משמעותי. מעבר לכך הם מציעים פלטפורמה נוחה במיוחד לאיתור, הגשה ובקרה של קולות קוראים ותמיכות ממשלתיות. מעבר לכך, מי שירצה את העזרה של צוות אטלס בצורה מקיפה יותר, יוכל לקבל ייעוץ מקצועי בנושאים של בניית תשתיות (כתיבת תוכן פילנתרופי, בניית אתר תורמים וכן הלאה), הקמת מערך גיוס כספים והכשרה לאיתור מקורות מימון וכן ליהנות מהכשרות נוספות כמו קורסי הכשרה של צוותי פיתוח משאבים ואיתור מועמדים מתאימים לתפקידים מהסוג הזה.

התמדה, התמדה, התמדה

לבסוף חשוב לנו מאד להדגיש את חשיבותה של התמדה בתהליך. ישנן אלפי עמותות בישראל, בעוד התורמים הפוטנציאליים של סכומים גדולים מסתכמים בכמה מאות לכל היותר. זה לא אומר שאי אפשר לגייס כספים, זה רק אומר שחשוב להתמיד, לא להתייאש ולנסות לגייס בכל זמן בכמה וכמה ערוצים שונים. בהצלחה!

נגישות