לפני שיוצאים לחופשה: בדקו את מדיניות הקורונה בארץ ובמדינת היעד

השמיים פתוחים ואנשים חוזרים לטוס, ואף כיום יותר מתמיד. עם זאת, כיום גם יותר מתמיד קשה להבין מהם הנהלים. אומנם רוכשים כרטיס טיסה, מוצאים מלון ושוכרים רכב ביעד זר ורחוק ללא בעיה, אך כל מה שנוגע לבירור מדיניות הקורונה עדיין נחשב מרתיע. כרטיס הטיסה לא מגיע לצד מסמך שמסביר שחור על גבי לבן מהי המדיניות ביעד הרצוי, כך שרבים שנמצאים לקראת טיסה סובלים מחוסר וודאות. מכאן שאם גם אתם זוכים סוף סוף לארוז מזוודה ולקחת כמה ימי חופש מהעבודה לטובת נופש אמיתי שהוא לא כיסוי עבור יום מחלה, מוזמנים להבין כל מה שנחוץ וחשוב אודות מדיניות הקורונה. הן בארץ והן בארץ היעד.

3 הפרמטרים שנדרשים לבדוק טרם אורזים

כיצד אם כן ניתן להתחיל להבין מהי המדיניות? ובכן ראשית נציין שהאחריות מוטלת על הנוסע, וכיוון שמדובר בהנחיות שנוטות להשתנות בן לילה, יש להישאר מעודכנים. זה אומר שגם אם בדקתם מהי המדיניות לפני כשבוע והטיסה רק בעוד כמה ימים, מוטב לבחון מחדש את הסיטואציה. בכל מקרה יש לבחון את 3 הפרמטרים הבאים: הצורך להציג תעודת קורונה, הצורך לעבור בדיקת קורונה (ייתכן שתצטרכו בדיקת קורונה לפני הטיסה) ומהי מדיניות הקורונה בארץ היעד. מיד נרחיב על אודות כל תרחיש ובדיקה נחוצה.

מסמנים וי על שלושת המשימות

ראשית יש לבדוק מהו הסיווג של המדינה שאליה מתכוונים להגיע. נכון להיום אין מדינות שנחשבות כבעלות סיכון נמוך, או מדינות שנחשבות כבעלות סיכון מרבי. רוב המדינות מוגדרות ככתומות, משמע מדובר ביעד בסיכון. כמו כן, יש לבחון מהם תנאי הכניסה של מדינת היעד הבא שלכם, כולל הצורך לעבור בדיקת קורונה טרם ההגעה לשדה התעופה. כיצד? הכי פשוט ונוח זה להציף את השאלה ברשת. אם מגלים שמדינת היעד דורשת לעבור בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן מוסדית, עוברים לברר באיזה בית חולים הכי קרוב ניתן לבצע בדיקת קורונה פרטית, אם כי גם ניתן לבדוק איזה מוסד מורשה נמצא בקרבת מקום. כך למשל נציין שאפשרי לעשות את הבדיקה באחד מהסניפים הרבים של חברת AID Genomics. פה ראוי לוודא שהמסמך שכתוב באנגלית שמתקבל בתום הבדיקה מכיל את השם שלכם בדיוק כפי שהוא מופיע בדרכון.

 

 

מכינים תעודת קרונה

מה לגבי תעודת קורונה? כיום כאשר הכניסה לכל מקום ציבורי אינה מותנה בהצגת תעודה של מחוסן/מחלים, אנשים כבר לא זוכרים שיש דבר כזה "תעודת קורונה". עם זאת, לקראת הטיסה מוטב לאתר ולשמור אותה במקום נגיש, כך שאם תידרשו להציג אותה, לא תתעכבו ולא תיכנסו ללחץ מיותר. עוד נציין שאם חוששים שמסיבה כלשהי אתם מוגדרים במשרד הבריאות כמאומתים, למרות שאין זה נכון, טוב לדעת שניתן לבדוק את הסטטוס הפרטי שלכם באתר של רשות האוכלוסין.

דגשים חשובים

אם נדרשים לעשות בדיקת קורונה בשדה התעופה, טוב לדעת שגם זה אפשרי. כל שצריך לעשות זה להגיע לקומת הקרקע. ממש מול חניון "פרדס" מחכה לכם מתחם בדיקות מטעם בית החולים איכילוב. עוד ראוי לציין שלמרות שמתאריך 23.5.2022 אין צורך לעטות מסכה בעת הטיסה, עדיין יש צורך להכין מסכה בתיק, וזאת כי יש מדינות שדורשות לעטות מסכה ישר עם הנחיתה.

לסיכום

אם רוצים לצאת לטיול באווירה רגועה, אם רוצים לצאת לטיול מתוך ידיעה שהכול מסודר, מאורגן וידוע מראש, בהחלט יש מספר בירורים שבימים מורכבים שכאלו נחוצים. כאן נעצור לחדד שלמרות שמדובר בבדיקות חשובות, הן כלל אינן מסובכות, וגם אם מגלים שיש צורך לעבור בדיקת קורונה ברגע האחרון, גם אז אתם מכוסים, כאמור אפשרי לבצע בדיקות שמעניקות תוצאות מאוד מהירות. צאו ותיהנו, ואל תישכחו לארוז מסכה!

נגישות