מבעיות נשימה ועד שלווה בנפש: כל היתרונות של חדרי מלח

בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפולים אלטרנטיביים נמצאת בנסיקה, ועדות לכך ניתן למצוא בהתעניינות ההולכת וגוברת מצד הציבור לביקור בחדרי מלח. חדרי מלח הם למעשה חדרים העשויים מגבישים של מלח טבעי המיובאים בדרך כלל ממדינות במזרח אירופה. השימוש במלח לטובת עידוד תהליך הריפוי הטבעי של הגוף הוא לא דבר חדש אלא אלמנט שבו נעשה שימוש מזה כאלפי שנים, עוד בתקופה של התרבות האינדיאנית אשר הבינה כי לשהייה ארוכה במכרות המלח יש השפעה ישירה על הבריאות. למרות שמחקרים שנערכו בתחום עוד לא מצאו קשר ישיר בין שהייה בחדר מלח לבין סגולות בריאותיות, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להרוויח לא מעט יתרונות. מהם? להלן כל היתרונות של שהייה בחדר מלח.

התמודדות אלטרנטיבית עם בעיות נשימה

אם אתם או ילדכם סובלים מבעיות נשימה הכוללות בין היתר נזלת כרונית, ברונכיטיס או שפעת, אפשרות מעולה שעשויה לסייע היא ביקור בחדר מלח. הסיבה לכך נובעת בעקבות שהייה בחדר העשיר במלחים טבעיים אשר אותם סופחים אל הריאות ובהתאם לכך מאפשרים לליחה להשתחרר, ללא עזרים חיצוניים ועם שימת דגש על קבלת פתרון משלים בעבור בעיות נשימה. חדרי מלח הם חדרים ייעודים המתאימים גם לקהל מבוגר וגם לקהל צעיר, כאשר תגובות של מבוגרים כמו גם ילדים שביקרו בחדר דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד כתוצאה מביקור בחדר.

טיפוח אלטרנטיבי

עולם הטיפוח האלטרנטיבי הולך וצובר תאוצה, בייחוד בקרב מבוגרים שמבינים כי ניתן ואפשר לנצל את משאבי הטבע הטבעיים לטובת יצירה של שגרת טיפוח כמו למשל שימוש במסכות ביתיות ועד התייצבות בחדרי מלח, מתוך מטרה לספק לגוף את היכולת לעורר את מגנון הריפוי ובהתאם לכך גם להוביל לאיכות חיים משופרת. טיפוח אלטרנטיבי של הגוף כמו גם הנפש אפשרי בהחלט, בייחוד לאור הביקורות המצוינות כמו גם התחושה הטובה שאותה ניתן לקבל במסגרת שהות בחדר מעוצב ונעים.

 

 

חיזוק הנפש

מרגישים שקצב החיים המואץ משפיע על איכות החיים? ובכן, ניתן בהחלט לתרגל מדיטציה ואף ליצור זמן איכות עם בני הזוג באמצעות הגעה לחדר מלח. מדובר בחדר מעוצב הכולל לא רק גבישי מלח איכותיים המפזרים יונים שליליים אלא גם יכולת להאזין דרך האוזנייה למגוון רחב של מדיטציות ובהתאם לכך גם ליצור רוגע נפשי שיגיע לידי ביטוי בכל תחומי החיים, בייחוד בשל היכולת להיכנס לחדר מעוצב הכולל כורסאות רביצה נוחות.

חיזוק המערכת החיסונית

בעידן המודרני, רבים חשים כי הם חשופים באופן מוגבר לדלקות כמו גם בעיות רפואיות רבות, בעקבות היחלשות של המערכת החיסונית. על מנת לחזק את מערכת החיסון נדרש לבצע מספר פעולות הכוללות בין היתר ביצוע של בדיקות דם לטובת בחינה של חוסרים תזונתיים, פעילות גופנית קבועה וכן ביקור בחדר מלח. החשיפה למלחים טבעיים והספיחה שלהם מעודדת את חיזוק המערכת החיסונית ובהתאם לכך גם יוצרת בעבורכם הזדמנות לקבלת טיפול משלים שבו נעשה שימוש מזה אלפי שנים.

לסיכום

ביקור בחדר מלח הפך לאחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות, ולא בכדי. עם אלפי מבקרים מרוצים וכן הבנה כי הגעה לחדר מלח מהווה הזדמנות מצוינת לקבלת טיפול משלים בשביל לחזק את המערכת החיסונית, חיזוק הנפש, ניצול היתרונות הטבעיים של המלח ואף להקל על בעיות המערכת הנשימה. מדובר ללא ספק בטרנד שנמצא כאן בשביל להישאר, ועדות לכך ניתן לראות בפתיחה מואצת של חדרי מלח בפריסה ארצית – ועם זמינות מלאה הן בעבור מבוגרים והן בעבור ילדים ובני נוער.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות