מעצבים את הלב של הבית: 4 סגנונות לעיצוב המטבח שאתם חייבים להכיר

מתכננים לעצב מחדש את המטבח? ובכן, רגע לפני שאתם ממהרים להשקיע את מיטב כספכם, צריך לחשוב היטב על סגנון העיצוב אשר מהווה את נקודת הפתיחה לקראת עיצוב מוצלח התואם את הטעם האסתטי שלכם, כחלק מיצירה של מטבח מעוצב שגם בעוד מספר שנים ייראה נהדר. מהם ארבעת סגנונות לעיצוב המטבח שאתם חייבים להכיר רגע לפני עיצוב הלב של הבית? להלן הפרטים.

עיצוב כפרי

אחד מסגנונות העיצוב הבולטים של מטבחים הוא סגנון עיצוב כפרי. עיצוב מטבח כפרי כולל אלמנטים הכוללים שילוב של חומרי גלם איכותיים כמו למשל עץ מלא, לצד גוונים בהירים מאוד אשר משדרים ניקיון, אסתטיקה כמו גם חמימות. היתרון של סגנון עיצוב זה נובע הן בשל היכולת להתאים אותו לכל סוג של מטבח, בין אם מדובר במטבחים קטנים או במטבחים גדולים לצד שפע של אפשרויות מבחינת אבזור כמו גם אקססוריז אשר יוצרים בסופו של דבר את התוצאה הסופית המוגמרת בדמות של מטבח אשר משדר חמימות, אינטימיות וגם לא מעט סטייל, כחלק מבחירה מדויקת המתבצעת במסגרת תהליך התכנון ועד לתהליך ההקמה הסופי.

עיצוב מודרני

עיצוב מטבחים בסגנון מודרני משדר מרחב נקי ואסתטי, ללא אלמנטים אשר מסיחים את הדעת או יוצרים עומס חזותי. נקודת ההנחה של עיצוב בסגנון הזה הוא מינימליזם – בחירה מדויקת של חומרי גלם כמו נירוסטה, ברזל וגרניט לצד אביזרי פרזול יוקרתיים כמו למשל ידיות ואי מרכזי כמו גם עבודות גבס, כאשר בניגוד לצבעים הבהירים של מטבח בסגנון כפרי, בסגנון מודרני נפוץ לראות שילוב של צבעים כמו למשל שחור ואדום, אפור לצד לבן שנועד להוביל ליצירה של מרחב נקי לעין ומזמין שאף פעם לא חולף מהאופנה.

 

 

עיצוב פרובנס

אחד מסגנונות עיצוב המטבח האהובים ביותר על הקהל הישראלי הוא סגנון עיצוב בסגנון פרובנס, כאשר המקור של סגנון העיצוב הזה הוא מצרפת והעיר פרובנס הרומנטית. מדובר בסגנון המזוהה עם צבעים על גווני הפסטל כמו  למשל ורוד בהיר, מנטה או לבן, כאשר הייחודיות של הסגנון הזה  מגיעה לידי ביטוי בצבעוניות אשר נשקפת מכל פינה – החל מארונות המטבח ועד לאי המרכזי. ברחבי הרשת ניתן למצוא השראות שיניבו לכם את היכולת לממש את הסגנון הזה אצלכם בבית, ובכך ליצור מרחב שהוא גם יצירתי אבל גם מתכתב עם שובבות, שמחה ואלגנטיות המזוהים מאוד עם סגנון עיצוב זה.

עיצוב הייטקסטי

עיצוב בסגנון הזה מתמקד בשילוב של טכנולוגיה בתהליך העיצוב של המטבח, כמו משטחי עבודה גדולים במיוחד, שילוב של טכנולוגיה מוחבאת עם קווים נקיים וישירים לצד פלטת צבעים המבוססת בעיקר על הצבע השחור, אפור ועוד. בתהליך של עיצוב בסגנון הזה צריך לקחת בחשבון כי כל פרט חשוב, החל מגופי תאורה חשופים ועד לידיות אינטגרליות. סגנון זה מתאים מאוד לצעירים אבל גם למבוגרים שרוצים לשלב את הטכנולוגיה של עולם המטבחים בתהליך העיצוב, וליצור בסופו של דבר מטבח אקלקטי.

לסיכום

סגנונות העיצוב אותם הצגנו לכם כאן מהווים הזדמנות מעולה להשקיע בלב לבו של הבית, וליצור מרחב שהוא גם בעל משמעות מבחינת העיצוב אבל גם מבחינת היכולת לנצל את שטח החלל ולהשקיע בו כך שהתוצאה הסופית תהיה לא רק יפה, אלא גם בעלת מוקד משיכה בפן העיצוב. התייעצות עם מומחים וכן בחינה של סגנונות עיצוב שונים דרך אולמות התצוגה הוא בעל משמעות מבחינת היכולת לקבל החלטות, ולהשקיע את הכסף בחוכמה.

נגישות