משפצים ומחדשים: עבודות גבס יכולות לשדרג את הבית שלכם

בשנים האחרונות תחום הבנייה בגבס הולך ותופסת תאוצה וכשאנחנו בוחנים את היתרונות של העבודה עם החומר הזה, זה דיי מובן. משפצים את הבית? במאמר הבא נסביר מה זה עבודות גבס, אילו עבודות ישדרגו את הבית שלכם ומה היתרונות של העבודה עם גבס.

עבודות גבס – מה זה בכלל?

עבודה בגבס היא למעשה כל עבודה שבמהלכה בעל המקצוע משתמש בגבס כחומר עבודה חלופי לחומרים המסורתיים והכבדים, כמו בטון ובלוקים למשל. כיום הגבס הפך לחומר מרכזי ביותר גם בבנייה החדשה ומשתמשים בו למשל על מנת לחפות את קירות הבטון. עבודות גבס שיבוצעו בידי מקצוען מכיוון שמדובר בעבודות שהדיוק והגימור שלהן חשוב מאד, נדבר על כך בהמשך המאמר.

אילו עבודות גבס ישדרגו את הבית שלכם?

יש מגוון רחב של עבודות גבס שיוכלו לשדרג לכם את המראה של הבית ולהפוך אותו לייחודי מאד מבחינה עיצובית. למשל, הנמכת גבס לתאורה נסתרת. במהלך העבודה בעל המקצוע יבצע הנמכה של התקרה הקיימת באמצעות גבס ובתוכה הוא יתקין תאורת ספוטים נסתרת, הבית שלכם ייראה כמו מוזיאון וזה ישדרג את המראה שלו.

בנוסף, תוכלו להתקין בבית אלמנטים נוספים מגבס, כמו למשל קרניז במטבח, הנמכת גבס מאותרת שתעניק למטבח שלכם לוק ייחודי וישמש כאקססוריז מיוחד לבית. בנוסף, תוכלו כמובן להתקין מזנון גבס, נישה לטלוויזיה, מדפים מגבס, ספרייה מגבס, כוורת להנחת ספרים או פרטי נוי ועוד. לא משנה באיזו עבודה תבחרו, אין ספק שהגבס משתלב בצורה מושלמת עם הקירות של הבית ומעניק להם מראה חדשני וקליל. אגב, מעבר לעובדה שהגבס ישדרג לכם את הבית, הוא גם יסייע לכם לחסוך לא מעט מקום. מדפי גבס למשל יסייעו לכם לנצל את המקום לגובה ולחסוך לא מעט מקום בבית לאחסון דברים אחרים.

 

 

מה היתרונות של העבודה עם גבס?

לעבודה עם גבס יש מגוון רחב של יתרונות ולכם בעלי המקצוע מאד אוהבים לעבוד עם החומר הזה. ראשית, מדובר בחומר קל וגמיש הרבה יותר, לפחות ביחס לחומרים אחרים כמו בטון או בלוקים. לכן, ניתן להגיע לתוצאות הרצויות באמצעות הגבס במהירות רבה, פי 2 יותר מהר מעבודה עם חומרים כבדים אחרים.

בנוסף, הגבס עצמו הוא חומר יותר זול ובתוך כך, סביר להניח שהעבודות שתבחרו לעשות באמצעות גבס ישתלמו לכם יותר. קחו למשל את הדוגמא של בניית חדר נוסף בבית מגבס, בעלות של עד 10,000 ₪ תוכלו לבצע פרויקט כזה שעלות בנייתו באמצעות חומרים סטנדרטיים בשוק תהיה לפחות פי 5, אם לא יותר.

למה חשוב למצוא קבלן גבס מומחה?

כפי שכבר הבנתם, עבודות גבס הן עבודות מורכבות מאד שצריכות להתבצע על ידי בעל מקצוע שהוא לא פחות ממומחה. בסופו של דבר עבודות גבס זה אומנות ואם אתם לא מתחברים לאופי העבודה של בעל המקצוע, סביר להניח שלא תרצו לסגור איתו.

לכן, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם לקוחות קודמים של בעל המקצוע וללכת לראות עבודות קודמות שלו בעיניים. במידה ואתם לא מצליחים להגיע ללקוחות הלאה, לפחות תציצו בתיק העבודות של בעל המקצוע. לרוב קבלני הגבס יש אתר אינטרנט שאליו הם מעלים את העבודות שלהם, תציצו בתיק העבודות הזה על מנת להתרשם.

לסיכום

אם אתם משפצים ומחדשים את הבית, אין לנו ספק שאתם צריכים לעשות שימוש בגבס. באמצעות הגבס תוכלו לשדרג ולחדש את הבית שלכם במהירות ולחסוך לא מעט כסף על הדרך.

נגישות