הדרך לגיוס רצופה בימי מיון: מה ההבדל בין הצו הראשון ליום המאה?

הדרך לגיוס היא דרך ארוכה מאד שכוללת לא מעט ימי מיון ומבחנים. עומדים להתגייס? במאמר זה נלמד מה זה יום המאה, מה ההבדל בין יום המאה לצו הראשון ואיך מתכוננים אליו בצורה הכי טובה.

מה זה יום המאה?

יום המאה הוא יום מיון, איתור והתאמה שמטרתו היא אפיון מקצועי של כל המלש"בים שלהם יש פרופיל 45 ומעלה. מטרת היום הזה היא לאפשר לצה"ל לאסוף נתונים רלוונטיים על היכולות והכישורים השונים שלכם על מנת לייעד אתכם לתפקיד הכי מתאים. מיד נסביר מה ההבדל בין הצו הראשון ויום המאה, אך כבר עכשיו נגיד שאם אתם רוצים לייעד את עצמכם לתפקיד שאתם באמת רוצים לעשות, כדאי שתעשו הכנה ליום המאה, נדבר על כך בהמשך.

מה ההבדל בים יום המאה לצו הראשון?

הצו הראשון הוא יום מיונים כללי שבאמצעותו צה"ל אוסף על המגויסים את המידע הראשוני והבסיסי שיעזור לו להבין את הייעוד הכללי של החייל ובין אם הוא מיועד לתפקיד קרבי או תומך לחימה. לעומת זאת, יום המאה הוא יום שבו צה"ל ממפה בצורה הרבה יותר ממוקדת ויעילה את הכישורים שלכם ומוצא את התפקיד הראוי עבורם. בסופו של דבר המטרה של צה"ל ביום הזה היא לאתר עבור המגויס תפקיד שהוא ירגיש בו משמעות, כזה שגם צה"ל יקבל ממנו את מירב התרומה ויפיק מהיכולות שלכם את כל מה שהוא יכול להפיק.

 

 

מה כולל יום המאה?

במהלך יום המארה אתם תעברו מספר תחנות שונות, שלכל אחת מהן מטרה אחרת. התחנה הראשונה היא תחנה שבה תצטרכו להעביר הדרכה של עשר דקות על נושא שיבחר באופן אקראי לשאר חברי הקבוצה והבוחנים. מטרת התחנה הזו היא להבין איך אתם מתמודדים עם הדרכה על נושא שלא התכוננתם אליו יותר מידי ואיך אתם מתמודדים עם שאלות של חברי הקבוצה והבוחנים.

תחנה מספר 2 היא תחנה של מבחנים פסיכוטכניים שמטרתה לבדוק את היכולות שלכם בתחומים כמו עיבוד מידע, תפיסה מרחבית, הפעלה טכנית, קשב מתמשך, ניהול וארגון. תחנה מספר 3 היא תחנה שתבדוק את היכולות שלכם בעבודה בצוות והתחנה הרביעית תבדוק את היחסים הבין אישיים שלכם, את דרך הטיפול שלכם באדם, את הבגרות והבשלות ואת ההתנהגות המסגרתית.

איך מתכוננים ליום המאה?

כפי שאתם ודאי מבינים יום המאה הוא יום חשוב מאד וזו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים לכם להתכונן אליו כמו שצריך. הדרך הכי יעילה להתכונן ליום הזה היא לעשות מבחני דמה שזהים במהותם למבחנים שתפגשו ביום המאה. ככל שתתכוננו יותר טוב מידת ההתרגשות שלכם תרד וכך הסיכוי שתשיגו תוצאות טובות יותר ביום המאה הוא כמובן גדול יותר.

אתם צריכים כמובן לתת את הדגש על מבחנים לדוגמא בתחום הפסיכוטכני אך לא רק, בהחלט חשוב להתכונן גם לתחנת ההדרכה, לעבודת הצוות וליחסים הבין אישיים. כיום יש ברשת מגוון רחב של ערכות למידה והכנה ליום המאה שיעזרו לכם להגיע ליום הזה כמה שיותר מוכנים ולא פחות חשוב מזה, כמה שיותר רגועים. חשוב לציין, אתם צריכים להקפיד על שעות שינה מספיקות לפני יום המאה מפני שאם תגיעו עייפים, הסיכוי שלכם להיות מרוכזים ולהוציא תוצאות טובות הוא נמוך בהרבה.

לסיכום

אין ספק שהדרך לגיוס מלאה ורצופה בימי מיון ואם אתם רוצים להשיג תוצאות טובות ביום המאה, אנחנו ממליצים לכם לעשות את ההכנה הכי טובה שאתם יכולים.

נגישות