גרים בצפון ומשפצים את הבית? כך תבחרו אדריכל

הגשמת חלום בדמות שיפוץ של בית מחייבת יצירת קשר עם אדריכל בעל ניסיון, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של חלל אשר משקף את הצרכים הנדרשים אך גם שם דגש על פונקציונאלית ועל תכנון מדויק. התפקיד של האדריכל הוא לקבל אחריות על תהליך התכנון אבל גם הבנייה, עד לקבלת המפתח. מאחר ומדובר בפרויקט גדול ומשמעותי, חיפוש של אדריכל באזור המגורים כמו למשל בצפון עשוי להיות מאתגר למדי. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את כל הפרמטרים שיאפשרו לכם להיות בטוחים כי בחרתם את האדריכל המקצועי והטוב ביותר בעבור ביצוע של פרויקט בסדר גודל כזה. מוכנים? בואו נתחיל!

קבלת המלצות

הדרך הטובה ביותר לאתר אדריכל בעל ניסיון באזור הצפון הוא דרך המלצות של חברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה שקיבלו את השירות ויכולים להעיד מניסיונם אודות רמת המקצועיות, שביעות הרצון וכמובן הכימיה. בנוסף, רשימה של אדריכלים בחיפה המופיעה באתר שיפוצים פלוס יכולה לסייע לכם לצמצם את הרשימה, וזאת בשל אדריכלים מובילים בתחום שזכו להמלצות ומופיעים באתר לצד דירוג וחוות דעת אמיתיות שיסייעו לכם לקבל החלטה נכונה.

עבודה בשטח

אדריכל מקצועי ובעל ניסיון יודע כי תהליך של ניהול פרויקט בתחום הבנייה ובוודאי השיפוץ צריך להתבצע בהתאם ללוחות זמנים ומעקב מתמיד. על מנת לקבל החלטה האם מדובר באדריכל שיכול לקבל על עצמו את הפרויקט, רצוי לבחון את תיק העבודות שלו וכן לבקר בבתים שנמצאים בתהליך הבנייה או שכבר קיבלו את מפתח הכניסה. בדקו כיצד האדריכל עובד ואל תחששו לשאול שאלות, המטרה שלכם היא בסופו של דבר להכיר את אופן העבודה ובהתאם לכך לקבל החלטות בנוגע לפרויקט שלכם.

 

 

ניסיון

הניסיון משחק תפקיד משמעותי בתהליך הבחירה של אדריכל. לפני שאתם נפגשים איתו, בדקו כי הוא מופיע בפנקס האדריכלים וכן בקשו עוד במעמד הפגישה הראשונית לראות את תיק העבודות. ככל שהניסיון ארוך יותר, כך תוכלו להיות רגועים כי בכל עיכוב או צורך בביצוע שינויים, האדריכל ידע לבצע את התהליך בצורה הטובה והמקצועית ביותר ובהתאם לכך גם לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו מראש. לא פעם גם שיפוץ קל עשוי להפוך לאתגר ממשי בעקבות תקלות שלא היו ידועות לפני כן, ובשל כך הניסיון של האדריכל בפרויקטים קודמים הוא קריטי וחיוני בעבורכם כלקוחות.

כימיה

הכימיה שלכם אל מול האדריכל הוא מרכיב קריטי בקבלת ההחלטות. הסיבה לכך נובעת בעקבות תהליך עבודה שעשוי להיות ממושך, כאשר היכולת שלכם ליצור כימיה היא זו שתוביל גם לעבודה נעימה ואף לתחושה של נוחות מוגברת כתוצאה מהיכולת לשאול שאלות, להתייעץ, לקבל החלטות משותפות ואף להוביל ליצירה של מעטפת מקצועית מכבדת. לאחר הפגישה הראשונית קבעו פגישה שנייה אצלכם בבית והקשיבו לאינטואיציה שלכם, מתוך הבנה כי כך ניתן יהיה ליצור קשר עם אדריכל שילווה אתכם ואף יהפוך לחבר קרוב, בעקבות הליך עבודה משותף על בית החלומות שלכם.

לסיכום

בחירה של אדריכל עשויה להיות מאתגרת למדי בעקבות ריבוי של בעלי מקצוע שעובדים בתחום. באמצעות הדגשים שאותם הצגנו כאן במדריך, תוכלו לבצע את הבחירה בצורה קלה ופשוטה יותר מאי פעם, וזאת בזכות קבלת המלצות דרך האינטרנט כמו גם שימת דגש על פגישות אישיות שיסייעו לכם להכיר את האדריכל מבחינת ניסיונו וכמובן הכימיה מולכם. מומלץ עוד לפני הפגישה להיכנס גם לעמוד העסקי שלו ברשתות החברתיות, לראות את תגובות הלקוחות ואף להתרשם מהבתים אותם עיצב, כך שתוכלו להגיע לפגישה מוכנים לקראת תחילת פרויקט חיים – שיפוץ הבית והפיכה שלו לבית החלומות.

נגישות