שיער כמו בפרסומות: איך להכין מסכות ביתיות לשיער?

השיער מהווה חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד מהלוק. למעשה, מראש שיער חלש ופגום משפיע על הדימוי והביטחון העצמי, בוודאי בעידן שבו רבים מאיתנו חשופים לנשים וגברים עם שיער שופע ובריא שמופיעים בפרסומות ומעוררים קנאה ורצון עז להוביל לחידוש וטיפוח השיער. אם אתם סובלים מנשירה, דילול או שיער פגום, ישנה דרך מצוינת ליצור שיפור ושיער שנראה ממש כמו בפרסומות, וזאת על ידי הכנה של מסכות ביתיות. מדובר בפתרון מושלם גם מבחינת האפקט אבל גם מבחינת המחיר. בשביל לסייע לכם ליצור תמהיל טיפוח אפקטיבי אצלכם בבית, להלן מספר הצעות למסכות ביתיות מושלמות:

מסכת דבש

סובלים מתופעה של נשירת שיער? מדובר בתופעה נפוצה ומוכרת שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים והיא בעלת אפקט עצום על הביטחון העצמי, ועל כן בשביל ליצור צמיחת שיער מהירה אפשר ואף רצוי להיעזר במסכה ביתית המורכבת מכפית דבש, כפית של שמן שקדים ושתי כפות של שמן זית. מערבבים את כל החומרים ביחד עד שהם הופכים לתערובת אחידה, מורחים על השיער ועוטפים לאחר מכן באמצעות ניילון למשך כרבע שעה. על מנת להגיע לתוצאות רצוי להקפיד ולחזור על המסכה לפחות פעם בשבוע, כל זאת מתוך מטרה ליצור שינוי ממשי בקצב צמיחת השיער אבל גם לטובת חיזוק השורשים, בזכות השילוב של דבש ביחד עם שמן שקדים הידועים בסגולות המצוינות שלהם בכל הקשור למניעת נשירה.

מסכת חלבון

מסכה מצוינת שיכולה לסייע לטיפוח ולחיזוק שורש השיער היא מסכה שמורכבת מחומרי גלם שיש לכל אחד בבית. לתוך קערה מכניסים חלבון אחד של ביצה, שתי כפות שמן זית איכותי וכן כף של שמן קוקוס. מערבבים ומורחים על השיער, משאירים למשך כרבע שעה עד עשרים דקות ושוטפים היטב במים קרים. החומרים המצוינים המצויים בחלמון כמו גם בקוקוס מאפשרים לחזק את שורש השיער, למנוע קצוות מפוצלים וכן להפוך את השיער לרך ונעים למגע.

מסכת מלפפונים

קרקפת שומנית גורמת לכם להיראות מוזנחים, וזאת למרות שאתם מקפידים לחפוף את השיער. שיער שנוטה לשומניות זקוק לחומרים טבעיים כמו למשל מלפפונים אשר משפיע לטובה על השיער, כאשר שילוב של כוס מיץ מלפפונים ביחד עם קורט מלח מהווה דרך מצוינת לטפל בקרקפת, כאשר חשוב לעסות היטב את המסכה ולהשאיר אותה למשך כ-25 דקות עד לשטיפה באמצעות מים קרים.

מסכת אלוורה

מזה שנים רבות ידוע כי אלוורה היא בעלת השפעה מיטבית על השיער, בייחוד בשל הריכוז הגבוה של מינרלים טבעיים שמשפיעים באופן ישיר על חוזק ומראה השיער. מסכה ביתית מצוינת לטיפוח והזנה של השיער כוללת חצי כפית של ג'ל אלוורה, כפית של מיץ לימון סחוט טרי וכן מעט מרכך. מערבבים את החומרים עד שנוצרת תערובת אחידה ומורחים על השיער למשך כעשר דקות עד עשרים דקות. שוטפים את השיער ומורחים מעט סרום על הקצוות, לטובת השלמת האפקט.

לסיכום

באמצעות חומרים שיש לכל אחד בבית אפשר ליצור מסכה איכותית ומצוינת שלא רק תסייע לכם להתמודד עם נשירה ודילול שיער, אלא גם ליצור מראה שיער בריא ומטופח – ממש כמו בפרסומות בטלוויזיה וברשתות החברתיות. על מנת להגיע לתוצאות מצוינות חשוב להקפיד ולחזור על המסכה לפחות אחת לשבוע, כחלק מיצירה של תמהיל טיפוח בעל השפעה עצומה הן על השיער, אבל לא פחות מכך גם על היכולת להיעזר בחומרים טבעיים שיש לכל אחד בבית ליצירה של מסכה חסכונית במחיר, במקום לקנות מחברה מובילה בעלות של עשרות שקלים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות