חושבים לעבוד בחו"ל? כל מה שרציתם לדעת

החלום בדמות עבודה מעבר לים וביעד מבוקש הפכה בשנים האחרונות לקלה ופשוטה יותר מאי פעם, וזאת בשל העידן הגלובלי אשר מאפשר לצעירים כמו גם אקדמאיים לפתוח דף חדש מעבר לים. למעשה, בשנים האחרונות נרשם זינוק של עשרות אחוזים במספר הישראלים שהחליטו לעזוב את ישראל ולעבור להתגורר בחו"ל, לצרכי עבודה. כאשר לוקחים בחשבון את התנאים המצוינים מבחינת רווחה לצד משכורות גבוהות וכמעט כפולות מאשר כאן בישראל, מדובר ללא ספק בהזדמנות יוצאת דופן להגשים חלומות ובהתאם לכך להגיע לרווחה כלכלית. אם גם אתם חולמים לעבוד בחו"ל, זה הזמן לקבל את כל המידע שיאפשר גם לכם להצטרף לאלפי ישראלים שכבר עכשיו מתגוררים ועובדים בחו"ל.

עבודה בחו"ל – למי זה מתאים?

אם עד לפני מספר שנים התפיסה של עבודה בחו"ל הייתה רלוונטית רק בעבור צעירים לאחר צבא, כיום התמונה השתנתה לחלוטין וזאת בשל האפשרות של אקדמאיים ובעלי מקצועות חופשיים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה – החל מחברות בינלאומיות ועד עסקים מקומיים שישמחו לקבל אתכם לעבודה. בנוסף, באמצעות האתר של חברת פליי ג'וב המתמחה בתחום של השמה מעבר לים ניתן לקבל את כל הפרטים על עבודה בחו"ל, ובהתאם לכך לקבל מענה המאפשר לכם כצעירים אחרי צבא או אקדמאיים לטובת התחלת התהליך אשר כולל איתור של מקום עבודה, הוצאת ויזה ועוד, כחלק מיצירה של תמהיל שיאפשר לכם לצאת לעבודה באופן חוקי ותוך שימת דגש על קבלת מעטפת מקצועית החל מהשלב הראשון של איתור מקום עבודה ועד להשתלבות במדינת היעד.

מהן המדינות המובילות לעבודה בחו"ל?

מאז שנחתמו הסכמי אברהם ההיסטוריים, אלפי ישראלים כבר התחילו לעבוד בדובאי. דובאי נחשבת ליעד מועדף לצעירים אחרי צבא שרוצים להרוויח גם משכורות גבוהות בעבודה במלונות, מועדונים ואטרקציות תיירותיות לצד מגורים באחת המדינות המתקדמות  והעשירות ביותר בעולם. ארה"ב היא יבשת שזוכה מזה שנים רבות לביקוש רב לעבודה, הן על ידי ישראלים שרוצים להשתלב בעבודה בעגלות והן על ידי אקדמאיים שמחליטים לעבור לשם לטובת הגשמת חלום. בנוסף, ארה"ב היא יעד מושלם בעבור עצמאיים שרוצים לפתח את העסק שלהם ולפנות לקהל יעד עצום שיכול להזניק את העסק כמה צעדים קדימה. יעד נוסף שתופס תאוצה היא אוסטרליה אשר מציעה לצעירים כמו גם אקדמאיים שפע של מקומות תעסוקה המציעים תנאים סוציאליים מלאים לצד משכורות גבוהות. מדינות באירופה כמו לונדון, פריז ופורטוגל זוכות גם הן לביקוש גבוה לעבודה מצד ישראלים.

כיצד לאתר עבודה בחו"ל?

איתור של עבודה מעבר לים הפכה מאתגר כמעט בלתי אפשרי לפעולה שכל אחד יכול לבצע באמצעות יצירת קשר עם חברת השמה אשר מתמחה בתחום לטובת איתור של משרה התואמת את הכישורים שלכם – בין אם אתם צעירים אחרי  צבא או אקדמאיים שרוצים להתקבל למקומות תעסוקה נחשקים. דרך נוספת לאיתור עבודה יכולה להתבצע באמצעות קשרים חברתיים עם חברים/בני משפחה שמתגוררים מעבר לים ויכולים להמליץ לכם על מקומות עבודה שמחפשים עובדים או עובדים בעצמם בחברות. שיטה נוספת לאיתור עבודה היא דרך לוחות הדרושים בעמודים של חברות בינלאומיות המאתרות עובדים הן דרך גיוס דרך רשת לינקדין והן דרך העמודים הרשמיים המציגים את רשימת המשרות הפנויות.

חושבים לעבוד בחו"ל? כל מה שרציתם לדעת

ויזת עבודה – חלק בלתי נפרד מתהליך ההשמה

במידה ואתם רוצים לצאת ולעבוד בחו"ל, חשוב לבצע את התהליך באמצעות ליווי מקצועי  מצד חברת השמה, וזאת בשל הדרישה לעבודה המתבצעת במסגרת של קבלת ויזת עבודה. לצערנו, לא מעט ישראלים מחליטים לבצע את המעבר שלא באופן מסודר ולכן חשופים להתמודדות מורכבת מול רשויות החוק שאינן רואות בעין יפה זרים שמגיעים לעבוד ללא אישור. קבלת ויזה עבודה היא הכרחית בתהליך ההשמה, כך שתוכלו להשתלב במקום העבודה בהתאם לחוקי המדינה שבה בחרתם לעבוד.

לסיכום

עבודה מעבר לים מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של איכות חיים משופרת, הן בזכות המשכורות הגבוהות והן בזכות איכות החיים וכן היכולת לצבור חווית בלתי נשכחות בזמן התקופה הזו. ליווי אישי מצד חברת השמה וכן איתור של מקום עבודה התואם את הכישורים שלכם יבטיח כי הצעד הבא והמרגש בחייכם יתבצע על הצד הטוב ביותר.

נגישות