בעלי בית פרטי? למה כדאי שיהיה לכם שער חשמלי לחניית הרכב?

הטכנולוגיה המודרנית ללא ספק שינתה בדרכים רבות ומעניינות, את הבתים המודרניים ואת עולם הרכב. אחד המקומות שבהם שני תחומים אלה נפגשים, הוא בשער החשמלי לחניית הרכב. מדוע כדאי לכם לרכוש שער כזה? מהם היתרונות שהוא מציע? אילו אפשרויות שונות זמינות מבחינה זו ומהן העלויות שכדאי לקחת בחשבון?

שער חשמלי לחניה – על קצה המזלג

ראשית, בואו ניתן הגדרה קצרה במה מדובר: חניות רכב בבתים פרטיים משלבות שני דברים שהם מעט מנוגדים. מחד, רוצים לסגור את המקום, בכדי להגן מכניסה לא מורשית ואולי גם להסתיר ויזואלית את הרכב. מאידך, אין ברירה אלא להשאיר דרך יציאה וכניסה עבור הרכב. הפתרון הקלאסי לכך, הוא כמובן שער לחניה. שער חשמלי לוקח זאת צעד אחד קדימה מבחינה טכנולוגית ומוסיף לשער מנגנון פתיחה וסגירה חשמלי. ישנם לא מעט אביזרים לשער חשמלי אשר זמינים לרכישה. באופן מיוחד, לשער חשמלי חשוב שיהיה מנוע טוב, מאחר שזהו הרכיב שעושה בו את רוב העבודה. הפיקוד על שער חשמלי כזה עשוי להיות מקומי או מרוחק, יזום או אוטומטי.

יתרונות השער החשמלי לחניית הרכב

שערים חשמליים לחניית רכב משדרגים את השער ומוסיפים לו את היתרונות הבאים:

נוחות – כמובן, לפני הכול, המנגנון החשמלי מקל על הפתיחה. יתרון זה בא יותר לידי ביטוי, ככל שמדובר בשער כבד.

שליטה מרחוק – שער חשמלי לחנייה ניתן לפתוח גם מרחוק. תודות לכך, אפשר לפתוח אותו למשל כאשר אתם מתקרבים עם הרכב לחנייה. אם מדובר ביום גשום למשל, אפשרות זו בוודאי מקלה. אפשרות נוספת שממחישה זאת, היא לפתוח את שער החניה לרכב מתוך הבית, כולל דרך האינטרקום.

אפשרויות הרחבה – שער חשמלי יכול להתחבר למערכות "בית חכם" שונות, כמו אלה שמציעה חברת סומפי.

היבטי עלות

כעקרון, שער חשמלי יעלה יותר מאשר שער רגיל מאותו סוג. כמו כן, לאורך הזמן, עשויות להיות לגביו הוצאות על תחזוקה, תיקונים והחלפת חלקים שהתיישנו או התקלקלו. מצד שני, ישנה כמובן התועלת הרבה שתפיקו ממנו. לתועלת זו, עשויות להיות גם השלכות כספיות, שמייצגות את החזר ההשקעה הכספי שלכם בשער כזה. אם השער למשל יסייע להפריע לגנבי רכב, עד כמה זה משמעותי לכם מבחינה כספית? שימו לב לא לבלבל, בין עלויות ההיבטים החשמליים בשער, לבין עלויותיו בכלל. כלומר, אם שער דורש למשל תשתיות כמו יישור הקרקע ויציקת קיר בטון, זו דרישה שנוגעת לסוג השער בכלל. לא לעצם היותו מופעל באמצעות מנגנון חשמלי. בשורה התחתונה, ההיבט הכספי הוא שיקול אישי מאוד.

עוד כמה נקודות חשובות

עוד יעניין אתכם לדעת:

יש מנגנוני בטיחות – באמצעות שימוש בעיניות מיוחדות, ניתן לוודא שהשער יעצור אם משהו מפריע לתנועתו.

השער תורם לאבטחה – אם השער נפתח ללא רשות, אולי על ידי גנבי רכב, ישנו גלאי פתיחה שמסוגל להתריע על כך.

זמינים סוגי שערים שונים – מנגנון חשמלי עבור שער לחניה, עשוי להיות משולב בשערי חניה מסוגים שונים. זה יכול להיות שער בעל "כנף" אחת או שער עם שתי "כנפיים", שער נגלל כלפי מעלה או מורם בשלמותו כלפי מעלה או שער שנפתח לצדדים, בעזרת מסילה עילית (מכונה שער "קונזולי") או תחתית.

לסיכום

ברור שלשער חשמלי לחניית הרכב יש יתרונות מעניינים, שאתם עשויים למצוא שימושיים. לכל מי שרוצה לקחת את חניית הרכב לשלב הבא באפשרויות, כדאי לבדוק זאת.

נגישות