משכנתא חדשה מחזור או איחוד? חכם משכנתאות כאן כדי לסייע לכם

קשה לדמיין כיצד החיים היו נראים ללא משכנתא ברקע, ואף קשה עוד יותר לדמיין את חיים הכלכליים ללא שורה של פתרונות פיננסים ממוקדים. אז בין אם רק חושבים לקחת משכנתא, ובין אם מתמודדים מול אחת ומנסים להבין כיצד ניתן לשנות את הנוסחה, נציין שכיום ניתן להשיג אינספור סוגים ותנאים שנוגעים להלוואות, אך יש 3 סוגים עיקריים שעשויים להיות שווים אלפי שקלים – 3 נתיבי התנהלות שעשויים להעניק את החיים שרוצים! חברת "חכם משכנתאות" מובילה בתחום ומחזיקה בניסיון עשיר ומוצלח. "חכם משכנתאות" יודעת לייעץ ולהכווין באופן פרטני עבור כל תרחיש שנוגע ללקיחת משכנתא חדשה, מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות. במה בדיוק מדובר ומה חשוב לדעת בנושא? מוזמנים להתחיל להבין כיצד ביכולתכם להתנהל כלכלית באופן הרבה יותר חסכוני.

לקיחת משכנתא

מבקשים לרכוש בית, או מבקשים לבנות את הבית שתמיד חלמתם עליו? סביר להניח שאין לכם סכום של מעל מיליון ש"ח זמין, כך שגם אתם תידרשו לקחת הלוואה – משכנתא. פה חשוב לחדד שאין דבר כזה "מוצר מדף", אלא משכנתא נדרשים להתאים ולתכנן באופן אישי, כך שתוכלו להתמודד היטב מול התשלומים ועל הדרך להימנע מהוצאות מיותרות. בנקודה זו חברת "חכם משכנתאות" נכנסת לתמונה. החברה מסייעת להשיג את המשכנתא האידיאלית ביותר פרטנית עבורכם. אם בהתאם לכושר ההחזר הנוכחי והעתידי, אם בהתאם לריבית הנמוכה ביותר ואם בהתאם ליכולת לתמרן באמצעות הנכסים שעומדים לרשותכם.

 

 

מחזור משכנתא

יש לכם משכנתא? תמיד מוטב לדעת לעצור את השגרה ולבחון האם ניתן לשחק עם תנאי ההחזר, כך שתפיקו את המרב. רבים מהאנשים חושבים שמחזור משכנתא נועד רב עבור אנשים שמתקשים להתמודד עם תנאי ההחזר, אך אין זה כלל מדויק. עידו עוז, בעלי "חכם משכנתאות", מסביר שגם אנשים שמתנהלים היטב לצד המשכנתא הקיימת עדיין נדרשים לבחון מחזור משכנתא. מדוע? כי כל אחד עשוי להטיב את התנאים – כל אחד עשוי לחסוך לא מעט כסף! שנסביר? כיוון שמשכנתא נלקחת לאורך תקופה ארוכה, רצוי לקחת בחשבון שלאורך השנים התנאים במשק (או פרטנית אצלכם) ישתנו, כך שנחוץ לבצע התאמות. כאן נציין שבין היתר ניתן לבחור בין מחזור משכנתא פנימי לחיצוני, משמע בין מחזור משכנתא שאינו רק משנה את התנאים, אלא גם את הבנק שבו נסגרה המשכנתא הראשונה.

איחוד הלוואות

רבים רגילים לקחת הלוואה עבור שלל צרכים. אנשים לוקחים הלוואה עבור רכישת רכב, שיפוץ הבית, יציאה לחופשה, מימון לימודי תואר וכדומה. במצבים שכאלו הרבה פעמים ניתן להיכנס לסחרור תקציבי ואף להתגלגל לגרעון, ועל כן טוב להכיר שקיים פתרון – איחוד הלוואות. הרעיון הוא פשוט. מאחדים בין כל ההלוואות תחת מטרייה אחת, ובמקביל לוקחים הלוואה לכל מטרה, וזאת בתמורה למשכון של נכס. באופן שכזה זוכים לחסוך הוצאות חודשיות באופן משמעותי, ואף לצאת מתוך מצב מסחרר (ומפתה) של לקיחת הלוואה נוספת. יש מגוון הלוואות, אך אין ברקע נכס שניתן למשכן? ובכן גם כאן נמצא פתרון.

סקפטים? תיגשו לבדוק בעצמכם!

חשוב להבין שכל אחת מהאפשרויות שציינו יודעת לחסוך אלפי שקלים – יודעת לחתוך בחובות שמחזיקים. סקפטיים? ובכן רבים לא מאמינים עד כמה ניהול חכם של משכנתא והלוואות עתיד להוביל לחיסכון משמעותי, אך הנתונים בשטח מספרים סיפור כלכלי שפשוט חבל לא לעצור לבחון באופן פרטני.

לסיכום

מאחורי כל משכנתא והלוואה קיים מסלול שמשפיע על הריבית ועל ההחזרים, קיים מסלול שבין היתר מושפע מהמצב במשק ומהמצב בשוק המשכנתאות, וקיים מסלול שבין היתר מושפע ממצבכם הפיננסי. מסקנה? מדובר בלא מעט משתנים, משתנים שלצד בחינה והכוונה מקצועית עשויים לשחק לטובתכם.

נגישות