הדרך לאימפריה: חברת לגו הפכה לאחת החברות החזקות בעולם

בין אם אתם ילדים או מבוגרים, אנחנו בטוחים שאתם מכירים את המושג לגו. במאמר הבא נציג לכם את חברת לגו ונסביר למה היא הפכה לחברה מצליחה מאוד בתחומה, כזו שהפכה לאימפריה עם השנים.

הכירו את חברת לגו

לגו היא חברה משפחתית מדנמרק, חברה גדולה שמעסיקה לא פחות מ-9,000 עובדים בכל רחבי העולם. החברה עובדת על פי המוטו של מייסד החברה, קירק כריסטיאנסן, שטען כי רק הטוב ביותר הוא מספיק טוב. בתוך כך, החברה מייצרת מוצרי לגו הנמכרים בכל רחבי העולם, תוך שהיא מחויבת לפתח את הדמיון של הילדים ולהעשיר אותו. בתחילת דרכה ייצרה החברה את הלגו שלה מעץ, אולם עם הזמן היא עברה לייצור איכותי יותר בפלסטיק. החברה עצמה הוקמה בשנת 1932 ולימים, בשנת 1968, הוכנס מייסד החברה להיכל התהילה האמריקאי. את מוצרי לגו אפשר להשיג באינטרנט וניתן לרכוש אותם בקלות ובמהירות מבלי לבזבז זמן יקר על ריצה לחנות.

למה חברת לגו הפכה לאימפריה בתחומה?

יוצרים קהילה פעילה ומעורבת

הגדולה של חברת לגו באה לידי בכך שהיא הבינה את החשיבות של הקהילה והמעורבות של כלל הלקוחות שלה. בתוך כך, הקימה החברה את LEGO Ideas, קהילה שמאפשרת לכל אחד מכם הלקוחות ליצור סט לגו משלו. יש לכך ערך גבוה במיוחד מכיוון שלקוח מעורב הוא כמובן לקוח שגם קונה יותר מוצרים.

הרעיון הוא כזה, לקוח שייצר סט לגו שיקבל לפחות 10,000 לייקים יזכה למכור אותו ולהפיק רכבים נאים. זה כמובן מהווה יתרון משמעותי של לגו על פני חברות מתחרות אחרות, היא מזכירה במשהו את הפעילות של חברת אפל שגם כן לקחה על עצמה את המעורבות של הלקוחות, בין השאר בבדיקה של גרסאות אייפון לפני שהן יוצאות ועוד.

 

 

היכרות מקרוב עם הלקוחות

חברת לגו מתעקשת להכיר לעומק את הלקוחות שלה, ולו על מנת להפיק עבורם את המוצרים הטובים ביותר. בתוך כך, הקימה החברה בשנת 2005 חטיבה בשם business-to-consumer, חטיבה שמטרתה הייתה להחזיר אליה לקוחות שאהבו את המוצרים שלה. המפתיע הוא שהיחידה הזו גילתה שדווקא בקרב מבוגרים הביקוש ללגו הולך וגדל. בתוך כך, החברה החלה לייצר סטים גדולים ומורכבים מאוד עם עשרות אלפי חלקים שהיוו אתגר לא פשוט גם למבוגרים ולא רק לילדים.

יצירת שיתופי פעולה

בחברת לגו יש קסם מיוחד שלא כל חברה מצליחה לאמץ לעצמה. החברה הזו דוגלת בחיבורים ושיתופי פעולה דווקא בין המתחרים הגדולים ביותר, אולי דווקא בגלל שהם מתחרים. לגו הצליחה לעשות מה שאחרות לא הצליחו, וזה לחבר בין מותגי הבידור הגדולים ביותר ולהתאחד ממש על אותו מדף בחנות, מה שכמובן הגדיל את המכירות ובגדול.

אילו מוצרים מציעה חברת לגו?

חברת לגו מציעה ללקוחות שלה עשרות אלפי סטים של לגו בנושאים שונים ובגדלים שונים שמתאימים למגוון רחב של גילאים. בין השאר תוכלו למצוא סטים של אופנועים או מסוקי ומשטרה, מסוקי חילוץ, לגו הארי פוטר, פארק הפעלולים, המכרה הנטוש ועוד. לפני שרוכשים מומלץ כמובן לקרוא את האותיות הקטנות שעל האריזה ולבדוק כמה חלקים מכיל הלגו ולאילו גילאים הוא מתאים.

לסיכום

חברת לגו היא חברה ותיקה מאוד שחרטה על דגלה פיתוח אל מוצרים איכותיים ביותר תוך העשרת הדמיון של הילדים והמבוגרים. החברה מציעה מגוון רחב של סטים לגילאים שונים ואם בוחנים את ההצלחה שלה על פי מבחן הזמן, אין ספק שמדובר בחברה מצליחה ביותר.

נגישות