דעו מה מגיע לכם: כל מה שצריך לדעת על החזרי מס – ואיך עושים את זה

אם אתם לא מעוניינים לשלם כספים שלא לצורך, בהחלט חשוב לבחון האם מגיע לכם החזר מס. כיצד אם כן מקדמים בדיקה? מוזמנים להכיר את "המרכז להחזרי מס", אתר שמרכז עבורכם מידע שימושי ומקיף בנושא.

מגוון משתנים משפיעים

כל שכיר ועצמאי נדרש לשלם מיסים, כאשר אלו נועדו לחזור אלינו בדמות חינוך, ביטחון וכדומה. המיסים שנוגעים להכנסה נלקחים באמצעות כמה צינורות, דרך מס הכנסה, ביטוח לאומי וביטוח בריאות. כאן ראוי לציין שלא כולם נדרשים לשלם אותו גובה של מיסים, אלא יש לא מעט משתנים משפיעים. כך למשל אם אתם חיילים משוחררים או תושבי עיירות פיתוח, נראה שמגיעות לכם מגוון הטבות. הטבות אלו לא תמיד מחושבות באופן אוטומטי, ואף אין לצפות שרשות המיסים תערוך בדיקות יזומות בנושא. מה אם כן עושים? אם אין לכם רואה חשבון שבוחן עבורכם את הדברים, יש לעשות לעצמכם מנהג – פעם בשנה לבדוק היתכנות לקבל החזרי מיסים. מבקשים לבדוק זאת באופן פשוט ומקצועי? היכנסו לאתר של המרכז להחזרי מס ובתוך כמה לחיצות תגלו האם גם לכם מחכים בצד סכומים שכלל לא הייתם מודעים לקיומם.

נעזרים בסימולטור

דרך המרכז להחזרי מס מוזמנים לבחון היתכנות לקבל החזרים. לא ממהרים להיעזר בשירות? בדיוק עבור כך קיים באתר סימולטור. פשוט, מהיר ויעיל. עוד נציין שדרך האתר ניתן לברר באופן ממוקד לגבי החזרי מס לשכירים, לעצמאיים, לנכים, לפנסיונרים ולחיילים משוחררים. מעבר לכך, באתר תוכלו לברר לגבי החזרי מס שבח, החזרי מס שלילי ואף לגבי החזרי מס על תרומות. נשמע רלוונטי עבורכם? הגיע הזמן לברר!

 

 

האם לא ניתן להתנהל לבד?

חשוב לדעת שבכל מקרה מוטב לברר לגבי החזרי מיסים ואף בהחלט ניתן לפעול לבד. עם זאת הבירוקרטיה לרוב כה מרתיעה, כך שאנשים מעדיפים לחשוב שלא מגיעים להם כספים, ופשוט מוותרים. מבקשים הצצה להתנהלות עצמאית? ובכן ראשית נציין שמדובר בתהליך שכרוך בכמה חודשים, וזאת לעומת בדיקה מהירה שמבצע גוף מקצועי שפועל מטעמכם. כמו כן, יש צורך להראות תלושי משכורת וטופס 106, יש להצטייד במגוון מסמכים שמעידים על שינוי בסטטוס וכמובן שגם אין לשכוח לצרף טופס מתאים (כגון "החזר מס לשכירים"). מה עוד? יש לארגן שיק מבוטל ואישור ניהול חשבון, כאשר יש לפעול בשני מוקדים מקבילים: במשרדי רשות המיסים ודרך האתר המקוון.

חשיבות מענה מקצועי

כפי שניתן להתחיל להבין, התנהלות עצמאית אפשרית, אם כי היא תובענית – מצריכה להבין מהו סדר הפעולות, אלו טפסים מורידים, למי מגישים וכדומה, כאשר בין היתר משקיעים בכך לא מעט זמן. עוד נציין שאם פועלים באופן לא מקצועי, עשויים להחסיר מידע שעשוי לשחק לטובתכם. אז אם גם אתם מבקשים להיות חלק מאותם אנשים שבדקו וקיבלו אלפי שקלים בחזרה, טוב לדעת שקיים מענה מקצועי שמסייע לסגור את הפינה באופן מהיר. יש שאלות, מבקשים להבין מהי המשמעות של החזר מס שלילי, ואף מבקשים לבחון היתכנות לקבל החזרי מס לא רק לגבי השנה הנוכחית, אלא 6 שנים אחורה? טוב לדעת שקיים סיוע מקצועי, וטוב לדעת שכספים ששילמתם שלא צורך ושכלל לא הייתם מודעים לקיומם נמצאים ממש בדרך אליכם – נצלו זאת!

נגישות