מעורר השראה וגאווה: הכול על סיפורו המדהים של רפי אדרעי ז"ל

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור מדהים ומעורר השראה של בחור צעיר אשר הקדיש את חייו למען החברה והמולדת. למעשה, סיפורו מהווה השראה רבה אשר מגיעה לידי ביטוי בהקמה של עמותה חברתית פורצת דרך אשר מצליחה ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית. אם עדיין לא שמעתם אודות סיפורו של רפי אדרעי, הגעתם בדיוק למקום הנכון. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל המידע אודות רפי אדרעי, וכיצד הצליח לחולל שינוי עצום בחייהם של אלפי ישראלים, גם שנים ארוכות לאחר מותו.

רפי אדרעי – כל מה שצריך לדעת אודות סיפור מעורר השראה

רפי (רפאל) אדרעי נולד בעיר צפת ומגיל צעיר מאוד התבלט בפן החברתי והערכי, מה שהפך אותו לדמות בולטות ומוכרת מאוד ביישוב היהודי צפת. רפי אדרעי הצטרף בגיל צעיר לתנועת הנוער העובד והלומד ושימש בתור מדריך, עד שהפך למדריך ראשי. בתקופה שבה כיהן כמדריך ראשי השלטון הבריטי עזב את העיר צפת, כאשר סיפור הגבורה שלו התחיל כאשר החליט לעבור מבית לבית בשביל למצוא את דגל ישראל ולתלות אותו על גג של מלון, כל זאת תחת אש חיה מצד הערבים שהגיעו לאזור. כמי שראה במדינת ישראל ובעיר צפת כחלק בלתי נפרד מזהותו, אין ספק כי הוא הצליח לעורר השראה רבה בתושבי העיר, גם כאשר רוחות המלחמה התחילו לנשוב. הוא התגייס לצבא בגיל 18 ושימש בתור מומחה לסליקת נשק כמו גם מ"כ. במסגרת תפקידו הוא היה מעורב מאוד בהכנה של היישוב היהודי לקראת הלחימה, ואף שימש לסירוגין כמפקד כיתת העתודה.

הוא הגן בחירוף נפש על עיר הולדתו צפת ביחד עם פלוגות חיילים, עד אשר הצטרף לכוחות הלוחמים בחטיבת יפתח אשר הייתה אחת מהיחידות הבולטות במלחמת יום העצמאות, ולזכותה נזקפים עשרות אם לא מאות מבצעים פורצי דרך במסגרת הלחימה העזה אל מול צבאות האויב. הוא נפל בתאריך ה-28.7.1948 כתוצאה מקליע אשר חדר לעורפו, ומת במקום. מותו הותיר את בני משפחתו, חבריו ואת היישוב צפת המומים וכואבים, אולם את הכאב הם החליטו לתעל לכדי עשייה חברתית אשר הובילה בסופו של דבר להקמתה של עמותת אחינועם.

 

 

 עמותת אחינועם – צמצום הפערים בחברה הישראלית

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 ומאז נחשבת לאחת מהעמותות החברתיות החשובות והבולטות במדינת ישראל. העמותה פועלת ללא מטרות רווח מתוך מטרה לצמצם את הפערים החברתיים במדינת ישראל, לצד קידום הפריפריה. רפי אדרעי עמותת אחינועם ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי רואים בסיפור הגבורה של דוד המשפחה כחלק בלתי נפרד וחשוב מאוד מהפעילות החברתית, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה ארוכה של תוכניות חברתיות שאותן הצליחו לקדם ברחבי הארץ וספציפית באזור הפריפריה. בין התוכניות ניתן למנות תוכנית קידום אישית המיועדת בעבור בני נוער בסיכון, שיפוץ מבנים בעיר צפת, קידום של חינוך מוזיקלי וכן תוכנית ייעודית לבני נוער בני העדה האתיופית.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות בכל רחבי הארץ, כאשר סיפורו המרגש של דוד המשפחה רפי אדרעי ז"ל ממשיך ללוות את בני המשפחה גם שנים ארוכות לאחר מותו בגיל  צעיר. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות התוכניות של עמותת אחינועם, ובהתאם לכך לתמוך כמו גם לקחת חלק בפעילות חברתית ענפה אשר משקפת באופן מדויק את העשייה החברתית שאומנם נקטעה עם מותו של גיבור ישראל, אך ממשיכה במלוא הכוח על ידי בני משפחתו המורחבת.

נגישות