סיוע בלתי מתפשר למתמודדי נפש: הגיע הזמן שתכירו את עמותת לב ונפש

באמצעות יצירה של אינטראקציה ועזרה לאנשים עם אתגר נפשי, אפשר לקבל פרספקטיבה חדשה והבנה של האתגרים היומיומיים שלהם, מה שיכול להוביל לחברה יותר אמפתית ומכילה, בייחוד על רקע הסטיגמות וכן הקשיים הרגשיים מהם סובלים מתמודדי נפש שאינם מצליחים להשתלב בחברה באופן מלא. עמותת לב ונפש היא עמותה הפועלת לטובת סיוע ותמיכה לילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים עם קשיים רגשיים, באמצעות קידום של תוכניות תמיכה וכן הגעה למחלקות פסיכיאטריות בכל רחבי הארץ. בסקירה הבאה נציג לכם את כל מה שצריך לדעת אודות הפעילות המבורכת של עמותה חברתית כמו עמותת לב ונפש.

עמותת לב ונפש – תמיכה וסיוע למתמודדי נפש מכל רחבי הארץ

עמותת לב ונפש היא עמותה אשר נוסדה בשנת 2015 לטובת קידום הנושא של ערבות הדדית, ותמיכה במתמודדי נפש. העמותה מקדמת ומפעילה באופן עצמאי מגוון רחב של סדנאות יצירה בכל המסגרות בהן היא פועלת, כאשר את  הסדנאות מלווים אנשי מקצוע המתמחים בתחום בריאות הנפש, והן המותאמות למצב הרגיש של הילדים המשתתפים, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות להעניק להם את היכולת לקבל את המעטפת והתמיכה באמצעות פעילות המתבצעת מול בתי החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל,. לב ונפש מסייע במגוון דרכים – החל מחוגים ועד לפעילויות יצירה שנועדו לסייע לטובת השתלבות של ילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים עם מחלות נפש להשתלב בחברה ולקבל חיזוק לו הם זקוקים. לצד זה, המתנדבים נמצאים בקשר מתמיד עם מגוון מטפלים מוסמכים לטובת פיתוח של  טכניקות ודרכים שנועדו לסייע ולהקל על התמודדות עם מגוון הפרעות נפשיות, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות לקדם את הנושא של ערבות הדדית באופן המאפשר לשלב אותם בחברה, ולתמוך בהם במסגרת מקצועית וטיפולית.

מחלקת סיוע ייעודית הפועלת בתוך בתי החולים הפסיכיאטריים

עמותת לב ונפש מפעילה חטיבת סיוע המבוססת על מתנדבים ומתנדבות מכל רחבי הארץ. במסגרת הסיוע, המתנדבים מסייעים לטובת מילוי של בקשות המגיעות מהצוותים הרפואיים, וזאת בהתאם לדרישות הפרטניות של כל מחלקה. ברבות השנים סיפקה עמותת לב ונפש זוגות אופניים חדשים למחלקות של ילדים המאושפזים בבית החולים גהה, ריהוט למועדונית לצד הגשמת חלומות כמו למשל טיול לספארי. המתנדבים של עמותת לב ונפש מקדמים פעילות ותמיכה כחלק מהבנה כי סיוע ותמיכה הם הכרחיים. למעשה, כל הפעילות של מחלקת הסיוע הייעודית בתוך בתי החולים ממומנת באופן מלא על ידי תורמים פרטיים וכן קרנות סיוע הרואות בעשייה הזו כפעילות משמעותית שמצליחה ליצור שינוי חברתי לצד חיזוק של מוסדות הרפואה וחיזוק שיתופי פעולה עם גורמי מקצוע רלוונטיים, בייחוד על רקע הידע הרב שאותו צברו המתנדבים לאורך השנים.

לסיכום

סיוע לאנשים בעלי קושי נפשי מועילה לא רק עבורם, אלא גם עבור החברה כולה. היא מקדמת הכלה, שוויון, משפרת את איכות החיים, והיא ציווי מוסרי שאותו מקדמת באופן פעיל עמותת לב ונפש אשר הוקמה בשנת 2015 על ידי מתנדבים ומתנדבות הפועלים על בסיס של ערבות הדדית. העמותה חרטה על דגלה לספק מענה ותמיכה לטובת מתמודדי נפש, ללא התפשרות ותוך שימת דגש על מענה המגיע לידי ביטוי במגוון רחב של פעילויות המתרחשות בתוך בתי החולים וגם מחוצה להן. באתר של העמותה ניתן לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות ואף לקחת חלק בעצמכם, הן באמצעות הצטרפות למערך המתנדבים או באמצעות תרומה כספית שיכולה לסייע לטובת המשך העשייה המבורכת למען מתמודדי נפש.

נגישות