האינטרנט כבר לא מה שהיה: היום מתקינים רק אינטרנט מהיר – ומומלץ!

אינטרנט מהיר

כמו שהכביש הוא ערוץ מרכזי לתנועה ולכן ערוץ חיוני, כך רשת האינטרנט היא כיום ערוץ מרכזי למידע. ערוץ שגם הוא חיוני בהחלט! לעסקים, כמו גם לאנשים פרטיים, מערכת כבישי המידע הזו שימושית כמעט בכל יום, אם לא כמה פעמים ביום. לכן, חיוני שיהיו בה "כבישים מהירים" ודבר זה תלוי במידה רבה בספק האינטרנט ובחבילה שאתם שוכרים ממנו. מה עוד כדאי לדעת על כך?

המתאים ביותר עבורכם

מה שמהיר עבור אחד, עשוי להראות איטי לאחר ולהיפך. דרישות של עסק מחיבור האינטרנט שלו, עשויות להיות גבוהות משמעותית מדרישות של אדם פרטי. מצד שני, "אינטרנט מהיר" עבור חובב משחקי מחשב, מתייחס כנראה לרף ביצועים גבוה יותר, ממה שדרוש בדרך כלל לאנשים פרטיים. מבחינת עושר האפשרויות שמציע ספק  itc היא דוגמה לאפשרויות הרבות שזמינות. מתוכן, מה שחשוב, הוא לבחור בחבילה שמתאימה ביותר לצורך הספציפי שלכם. כדאי לבחור בחבילה שמספקת את הדרישות המרביות שלכם, על פי הערכותיכם וניסיון העבר שלכם. אידיאלית, מוטב לקחת גם מעט מרווח בטחון.

ספק תשתית? ספק אינטרנט?

יש שעדיין מתבלבלים, בין שני מושגי יסוד חשובים בהקשר זה: ספק אינטרנט וספק תשתית. מה ההבדל בעצם? ולמה צריך שניים? אצל חברת  itc למשל, תמצאו שירותי תשתית וגם שירותי ספק אינטרנט. צורת מתן שרות כזו, מפשטת את העניינים עבורכם. זאת, הן בשוטף מבחינת פרטי השרות והתשלום והן במצבי תקלה וקבלת שרות לקוחות. "ספק אינטרנט" או Internet Service Provider, הוא הספק אשר מחבר אתכם ממש לרשת האינטרנט.

אלא שבכדי להתחבר אליו, אתם צריכים את מה שנקרא "ספק התשתית". בשורה התחתונה, אתם צריכים את שני סוגי השרות – עובדה מיוחדת למדי לישראל.

לא רק חיבור לאינטרנט

מומלץ שלא לשכוח, שספקיות אינטרנט מציעות פעמים רבות גם שירותי עזר משלימים. לעתים, שירותים כאלה עשויים אפילו להשפיע על מהירות החיבור. למשל, כאשר מדובר בשירותי אבטחה. מדוע? משום שפעילות של האקרים ונוזקות שונות, מתבטאת לעתים בהאטת התקשורת והמחשב בכלל. כמובן, חיוני להתגונן מפניהם לא רק מסיבה זו. זו אפילו סיבה שולית יחסית, לעומת הנזקים שהם עשויים לגרום ושחשוב למנוע. אבל גם זה היבט חשוב.

בתור ספקית אינטרנט  itc מציעה מכלול שירותים רחב, שהוא למעשה לא רק חיבור לרשת האינטרנט. אלה שלוש דוגמאות לכך:

שירות כתובת IP קבועה

שירות כזה, מספק לכם כתובת IP אחת קבועה (מכונה גם כתובת "סטטית"), אשר מאפשרת זיהוי ייחודי של המחשב שלכם ברשת. עסקים יוכלו להיעזר בכך, למשל לשם הוספת נתב לרשת, יצירת שרת מחשב או שיתוף מדפסות רשת. לקוחות פרטיים עשויים למצוא שרות כזה שימושי, כאשר הם משחקים במשחקי רשת. אלה וגם אלה, עשויים להיעזר בשרות כתובת IP קבועה, לשם שליטה מרחוק על מצלמות אבטחה.

רשת WIFI לעסקים

ITC מסייעת לעסקים גם בהקמת רשת אלחוטית איכותית ומאובטחת. זאת, החל מסיוע בתכנון הרשת, עד סיוע בפריסתה והגדרתה והמשך בתמיכה טכנית רצופה לאורך השימוש השוטף. עם רשת כזו, עובדי העסק וגם לקוחותיו, יוכלו להתחבר בקלות מכל נקודה ברחבי העסק, עם כל התקן מחשוב בעל דפדפן. יותר מכך – העסק יוכל לאסוף באמצעות רשת כזו לידים, ישירות מהלקוחות שמבקרים בו.

IPVPN

שרות של רשת פרטית וירטואלית או Virtual Private Network. באמצעותו, ניתן לאבטח את התקשורת של העסק.

לסיכום

אם כבר אינטרנט, אז לכו על אינטרנט מהיר, מחברה מומלצת!

נגישות