איך בוחרים עורך דין לפינוי בינוי?

ראשי ועד הבית ומובילים מהלך של תמ״א 38 ובניין? דיירים שקיבלו הודעה על תהליך פינוי בינוי ורוצים לבחון את זכויותיכם? זקוקים לליווי משפטי מקצועי במהלך פרויקטים של התחדשות עירונית? חשוב מאד שתעשו את הבחירה הנכונה ותלכו על עורך דין מקצועי שיידע לקדם תהליכים בזריזות עבורכם, יחסוך לכם כסף וזמן מיותר וייצג את האינטרסים שלכם מול הגורמים השונים כמו הקבלן, הרשות המקומית, רשויות המס וכן הלאה. איך בוחרים עורך דין כזה? הנה המדריך השלם שיעשה לכם סדר.

על פרויקטים של התחדשות עירונית

פרויקטים של התחדשות עירונית הם חלק חשוב ומשמעותי בתהליך הצמיחה של ערים ובמאמץ לשפר תשתיות, לשדרג את איכות החיים ולמשוך השקעות. יחד עם זאת, עבור הדיירים המורכבות המשפטית יכולה להיות בהחלט מאתגרת. כאן נכנס לתמונה עורך דין מנוסה להתחדשות עירונית. עו"ד התחדשות עירונית מורן גור ייתן לכם את כל הסיוע הנדרש וחשוב מאד ללכת תמיד על עורכי דין מנוסים שמכירים את התחום לאורך שנים ארוכות.

מכאן, בואו ננסה להבין בדיוק איך לבחור את עורך הדין הנכון לפרויקטים מהסוג הזה.

הגדרת הצרכים

לפני שמתחילים בחיפוש אחר עורך דין להתחדשות עירונית, חשוב להגדיר ין את הדרישות הספציפיות שלנו. נסו לקחת בחשבון כל בעיה משפטית או נושא שעשוי לעלות כמו משא ומתן על תשלום המס או קבלת הפיצוי מהקבלן.

 

 

מחקר וחיפוש כללי

התחילו במחקר עורכי דין להתחדשות עירונית באזור שלכם. בקשו המלצות מעמיתים, אנשי מקצוע בתעשייה או סוכנויות מקומיות. מומלץ להשקיע גם בחיפוש ברשת ולמיטיבי הלכת גם לסקור מדריכים משפטיים ואתרי אינטרנטי של משרד עורכי דין. צור רשימה קצרה של עורכי דין פוטנציאליים המתמחים בהתחדשות עירונית ובעלי רקורד מוכח בתחום זה.

הניסיון שעושה את כל ההבדל

במהלך החיפושים שלכם נסו להעריך את מידת הניסיון של המועמדים ובעיקר את ההיכרות שלהם עולם ההתחדשות העירונית ובפרט עם פרויקטים של פינוי בינוי. בתחום הזה המומחיות היא חשובה במיוחד ותמיד עדיף ללכת עם עורך דין שכבר מכיר את העולם הזה לעומק וייצג צדדים שונים בפרויקטים לאורך השנים.

רזומה זה חשוב לא פחות

בדקו היטב את המוניטין ואת ״הקבלות״ של עורכי הדין או משרדי עורכי הדין שאתם מתעניינים בהם. חפשו ביקורות, המלצות או הפניות מלקוחות קודמים, אם אפשר אז עדיף אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם. חפשו פרסים והישגים משמעותיים בקריירה שלהם, השתייכות לארגוני עורכי דין כאלו ואחרים וקשר למקרים משפטיים מפורסמים בישראל לאורך השנים. סביר להניח שעורכי דין כאלו יוכלו לתת לכם ייצוג משפטי טוב יותר.

לוח זמנים מסודר

מומלץ לעבוד עם עורך דין שיודע לשקף לכם בדיוק מה הוא עושה ועובד אתכם לפי לוח זמנים מסודר. רצוי שתדעו בכל שלב איפה הדברים עובדים ומה בדיוק מגיע לכם. אם עורך דין לא ברור ולא נותן לכם תחושה של סדר וודאות, כנראה שמשהו שם עובד פחות.

כימיה

כימיה היא אולי לא הדבר הראשון שצריך לתת עליו את הדעת, אבל זה בהחלט פרמטר חשוב וצריך תמיד להרגיש את האנרגיה בינינו לבין עורכי הדין שייצגו אותנו. נסו לשים לב למידת ההיענות של המועמדים, לסבלנות ולאדיבות שלהם, לרצון שלהם להסביר את הדברים ללקוח ולדרך שבה הם מפשיטים מושגים משפטיים מורכבים.

לסיכום

חשוב מאד לשים לב לכל הדברים הללו ולבחור בכובד ראש. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום ההתחדשות העירונית יבטיח שהאינטרסים שלכם מיוצגים ושתרוויחו כמה שיותר מכל עמדה שתהיו בה.

נגישות