נהגים צעירים: אלו הטעויות שאתם ממש לא רוצים לעשות

טעויות של נהגים צעירים יכולות להסתיים בשלילת רישיון במקרה הטוב, ובפגיעה בעצמם או במשתמשי הדרך האחרים במקרה הרע. אלה הטעויות שאתם ממש לא רוצים לעשות וכך תימנעו מהן.

נהיגה במהירות מופרזת

אולי אתם לא מודעים לזה, אך נסיעה במהירות מופרזת היא הגורם מספר אחד לתאונות דרכים קשות ביותר ולפגיעה אנושה במשתמשי הדרך, עד לכדי מוות כמובן. נהגים צעירים וחסרי ניסיון צריכים להכיר את דרישות החוק וכשאתם נוסעים מהר אתם למעשה מסתובבים עם כלי נשק ביד שאין עליו שליטה. הסיכוי שלכם לציית לחוקי הדרך או לתקן טעויות בכביש הוא כל כך קטן, מה שגורם כמובן לסיכוי לפגיעה בעצמכם ובאחרים לעלות בצורה משמעותית. לדוגמא, אם אתם מתקרבים במהירות מופרזת למעבר החצייה, ודאי לא תוכלו להספיק לבלום כשהול הרגל "קופץ" לכם לכביש.

נהיגה בשכרות

נפתח בשורה התחתונה – כשאתם נוהגים שיכורים אין לכם שליטה על שום דבר מהמתרחש בכביש, בטח ובטח לא על הנהיגה שלכם. האלכוהול למעשה מבטל כמעט לגמרי את האינסטינקטים הבריאים שלכם בתור נהגים והתוצאה היא ברורה, פגיעה אנושה במשתמשי הדרך או בעצמכם. לכן, זה לא באמת משנה אם שתיתם רק כוסית אחת או שאתם מרגישים שאתם שולטים בעצמכם נהדר, אם אתם שותים פשוט על תעלו על ההגה.

דיבור בטלפון

כשאנחנו מדברים על דיבור בטלפון במהלך נהיגה אנחנו למעשה מתכוונים לסט רחב של פעולות שפשוט מוציאות אתכם מהריכוז בנסיעה. אז כן, גם דיבר בטלפון באמצעות דיבורית יכול להוציא אתכם מריכוז, אך אנחנו מתכוונים יותר לפעולות כמו כתיבת הודעות במהלך נהיגה, חיפוש שירים בנייד, התעסקות עם מערכת המולטימדיה שברכב ועוד.

 


אי ציות לחוקי הדרך

אתם יכולים להיות נהגים סופר מקצועיים ששולטים על הרכב שלהם בצורה מקסימלית, אך אם לא תצייתו לחוקי הרכב לא עשיתם בזה שום דבר. כשאתם נוהגים ברכב שימו לב לתמרורים השונים, לרמזורים, לקוי העצירה, למעברי החצייה ועוד. התאונות הכי קשות מתרחשות כאשר נהגים לא מתייחסים למשל לתמרור עצור או רמזור אדום, הם פורצים לצומת בפוגעים במפתיע הרכבים שלא עשו שום עוול או טעות.

חניה במקום לא חוקי

כשאנחנו מדברים על חניה במקום לא חוקי אנחנו מתכוונים בדרך כלל לחניה בשוליים. חניה בשוליים מהווה גורם מרכזי ביותר לתאונות קשות בכבישים מהירים בדרך כלל. משאית או רכב שנוסעים בכביש לא מבחינים ברכב שלכם שחונה על השוליים, סוטים ימינה ופשוט פוגעים בכם בעוצמה רבה. ברוב המקרים במצב כזה למי שנמצא בסמוך לרכב או בתוכו לא יהיה שום סיכוי להינצל מפגיעה כזו.

איך מונעים טעויות גורליות?

לפני הכל חשוב לציין, צייתו לחוקי התנועה. אם אתם יוצאים למסיבה עם חברים תדאגו מראש לנהג תורן שיודע שהערב הוא לא שותה, ויהי מה. בנוסף, אל תנהגו במהירות מופרזת, גם אם אתם יודעים שבכביש הזה אין משטרה או מצלמות. תוכלו להגדיר למשל שוויזה תעדכן אתכם בכל פעם שאתם עוברים את המהירות המותרת בכביש ולהוריד את הרגל מהגז.

בנוסף, אל תתעסקו עם הטלפון במהלך הנסיעה, זה יכול להיות גורלי. הניחו את הנייד על סטנד ייעודי והגדירו פקודות קוליות לחיוג ללא שימוש בידיים כלל. צייתו לחוקי הדרך ואל תעצרו בשוליים לאורך זמן. אם זה כבר קורה, אל תשכחו ללבוש את האפוד הצהוב על מנת שמשתמשי הדרך יוכלו לראות אתכם בבירור.

לסיכום

אם אתם נהגים צעירים ואתם מעוניינים להימנע מטעויות שיגרמו לתאונות קשות, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה.

נגישות