מה זה ביטוח צד ג' לאופנוע?

ע"פ הדוח של לשכות המסחר, בכל שנה נמכרים בישראל מעל ל 18,000 אופנועים. כלי הרכב הדו גלגלי הפך לחלק בלתי נפרד מכבישי ישראל, לא מעט בזכות היכולת להגיע במהירות מנקודה אחת לשנייה ללא  צורך בהתעסקות בפקקים או חיפוש חנייה. אם גם אתם התחדשתם באופנוע, השלב הבא הוא רכישה של ביטוח צד ג'. מהו הביטוח הזה ומדוע הוא כל כך חשוב בעבור רוכבי אופנועים? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ביטוח צד ג' – כל מה שרציתם לדעת

ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות המיועד לרוכבי אופנועים כמו גם קטנועים, כאשר חלק לא קטן מהנהגים על רכב פרטי בוחר גם הוא לבצע את הרכישה של הפוליסה הזו בעקבות שווי כספי נמוך. ביטוח צד ג' לאופנוע הינו ביטוח המאפשר לכם כרוכבי אופנוע להיות בטוחים כי במידה ותיקלעו לתאונה אשר במסגרתה נגרם נזק לרכבים אחרים או בני אדם תוכלו להימנע מהוצאה כספית כבדה מכיסכם הפרטי, ולהפעיל במקום זאת את הביטוח. למרות שאין מדובר בביטוח שהוא בגדר חובה, החשיבות שלו עצומה בעבור רוכבי אופנועים כמו גם בעלי עסקים שמחזיקים בצי של שליחים, וזאת לאור האחוז הגבוה של מעורבות בתאונות דרכים קלות עד קטלניות של רוכבים. נושא הבטיחות בכבישים הוא אחד הנושאים הבולטים על סדר היום הציבורי, ועל כן רכישה של ביטוח צד ג' מהווה צעד חשוב לקראת יצירה של מערך שיבטיח כי בעת נזק שנגרם במסגרת תאונה, ניתן יהיה לקבל כיסוי ביטוח, בהתאם לתנאי הפוליסה. התשלום בעבור הפוליסה נקבע בהתאם למספר פרמטרים הכוללים בין היתר את המגדר, גיל, ניסיון על הכביש וכן האם נרכש בעבר פוליסה מהסוג הזה. בניגוד לרכישה של פוליסה מקיפה, לשווי של האופנוע אין כל משמעות מבחינת העלות.

מה כולל פוליסת ביטוח צד ג'?

הכיסוי של ביטוח  צד ג' מכסה את הנזקים שנגמרו לרכוש של אדם אחר, וזאת בזמן שימוש באופנוע. מדובר בכיסוי שמתאים במיוחד בעבור רוכבי אופנוע אבל גם בעבור בעלי עסקים שרוצים להיעזר בשירות של חברת משלוחים כאשר במעמד סגירת החוזה חשוב מאוד לוודא כי הנהגים מבוטחים בביטוח מהסוג הזה. מאחר והכביש איננו צפוי ואנו עדים למגמה של תאונות ונזקים שנגרמים הן לרכוש והן לבני אדם, ביטוח הרשות הזה הפך לחלק בלתי נפרד מבנייה של תשתית אשר תבטיח כי בעת הצורך, ניתן יהיה להפעיל את הביטוח ובהתאם לכך לפצות בעבור הנזק שנגרם.

זה הזמן להסביר כי סכום הפיצוי במסגרת הפוליסה הזו מתחלק לשניים: גבול האחריות שנוגע לנזק שנגרם לרכב בגובה של לרוב עד 350,0000 ₪ וכן גובה ההשתתפות העצמית שמשתנה מחברה לחברה. על כן, רצוי לבצע השוואת מחירים מקיפה מתוך מטרה לבצע רכישה של ביטוח צד ג' שמסה אתכם ואת העובדים שלכם מכל הכיוונים.

מה זה ביטוח צד ג' לאופנוע?

חיסכון כספי בעלויות הביטוח – כך תעשו זאת

כאשר רוכשים את הפוליסה הזו רצוי לקבל הצעות מחיר ממספר חברות ואף לבחון היטב את תנאי הפוליסה ואת היקף הכיסוי, כל זאת מתוך מטרה לוודא כי הביטוח אותו אתם רוכשים במקרה של נזק לרכב אחר יאפשר לכם להימנע מהוצאה כספית כבדה, כפי שמתרחש לא פעם לצערנו בקרב רוכבי אופנוע.

לסיכום

רכישה של ביטוח צד ג' מהווה את הדרך הטובה ביותר בעבורכם כרוכבים או כבעלי עסקים ליצור תמהיל שמאפשר לקבל כיסוי, במידה ומתרחש נזק לרכב אחר. השוואת מחירים וכן קריאה מדוקדקת של תנאי הפוליסה היא זו שתבטיח כי אתם או העובדים שלכם תוכלו לעלות על הכביש, בביטחון ועם ידיעה כי בכל צרה שלא תתרחש, חברת הביטוח שלכם תכסה אתכם במסגרת של ביטוח זה.

נגישות