יש לכם גג פרטי? עם לוחות סולאריים תוכלו להרוויח כסף מאור השמש!

רבים חולמים על תשואה פאסיבית, אך לרבים אין הון זמין כדי להשקיע. עם זאת, רבים כן מחזיקים בגג פרטי ששייך להם, כך שהגיע הזמן להפנים שהגג יכול להעניק את המענה הרצוי – הגג שלכם יכול להוביל לתשואה פאסיבית משמעותית מדי חודש. מה אם כן נדרש? לבחון את מאפייני הגג ובהנחה שיש אור ירוק, להתקין מערכת סולארית. האם הגג שלכם אכן מתאים, כמה עולה ההשקעה ולאיזו תשואה ניתן לצפות? קבלו מידע מלא שעשוי להוביל להכנסה נוחה ומשמעותית!

כשאיכות הסביבה פוגשת טכנולוגיה חכמה

טרם נסביר כיצד אפשרי להרוויח מהתקנה של פאנלים סולאריים, נעצור להסביר במה מדובר. ובכן הרעיון הוא להפסיק לצרוך דלקים פוסיליים עבור ייצור חשמל (אלו נחשבים מאוד מזהמים ובמקביל מדובר במחצב שאינו מתחדש) ולעבור לאנרגיה חלופית שאינה כרוכה בזיהום הסביבה. בנקודה זו אנרגיית השמש עונה היטב על ההגדרה. מדובר באנרגיה מתחדשת וזמינה, ואף מדובר באנרגיה שבארץ רוויית שמש כמו שלנו רק הגיוני לנצל. במקביל לניצול אנרגיית השמש, נעזרים בלוחות שעשויים מסיליקון. הסיליקון נחשב טבעי, הוא יחסית זול, אין בו מחסור ואף פעולת הכרייה אינה פוגעת באיכות הסביבה. לוחות הסיליקון מגיעים בצורה דו שכבתית, כאשר שכבה אחת מבקשת לקבל אלקטרון והשכבה השנייה מבקשת למסור, כך ברגע שקרני השמש שטעונות בפוטונים נוגעות בחלק העליון של הלוח, נוצרת מסירת אלקטרון – נוצר זרם חשמלי. מדובר בפתרון אלגנטי, טבעי, אפקטיבי וסביבתי. מבקשים עוד מידע על פאנלים סולאריים והתקנה שלהם על הגג? בבקשה!

מה עם הגג שלכם – מתאים להתקנה?

נשמע מעניין וגם אתם מבקשים להתחיל להבין כמה הגג שלכם יכול להכניס מדי שנה? ראשית נבדוק את נתוני הגג. גג אידאלי, הוא גג פרטי שמציע מינימום 60 מ"ר פנויים עבור התקנה. כמו כן, ראוי לציין שרצויה זווית של 26 מעלות, שאין בסביבה גורמים מצלים ואף עדיף גג שפונה לכיוון מזרח מערב (או לכל הפחות לכיוון דרום). עם זאת, גם על גג שטוח ניתן להתקין (אם כי נדרש להתקין קונסטרוקציה) וגם על גג שפונה לכיוון צפון. הנקודה היא שאם קיים גג פרטי בגודל המתאים ששייך לכם, בהחלט שווה להתקדם עם שלב הבירורים.

יש לכם גג פרטי? עם לוחות סולאריים תוכלו להרוויח כסף מאור השמש!

המספרים שמאחורי הכדאיות הכלכלית

מה עם עלות ההתקנה רבים שואלים? ובכן טוב לדעת שהבנקים מאמינים בהיתכנות הכלכלית, ועל כן מעניקים מימון מלא בתנאים מאוד נוחים (ניתן להחזיר בתוך 10 שנים). יש גג ויש מימון, מה עתה? מתחילים להבין מדוע מדובר בהשקעה כה כדאית! ובכן מדובר בתשואה שנתית שבקלות עשויה להגיע ל12%. עבור מתקנים של עד 15 קילוואט ח"ח משלמת כ 48 אג' (יש להבין שעבור מערכת מסחרית מקבלים הרבה פחות, רק כ 41 אג'). בתוך 8 שנים בלבד זוכים להחזיר את ההשקעה. המערכת מתחילה להוביל לחיסכון כבר מהיום הראשון, וגולת הכותרת היא שיותר אין צורך לשלם חשמל באופן חודשי.

עלות ההשקעה לצד תשואה צפויה

שנעבור למספרים? ובכן לרוב עלות ההקמה עולה סביב ה30,000 ש"ח (תלוי בסוג הפאנל, בכמות הפאנלים ובשאלה האם יש צורך להתקין קונסטרוקציה), אין צורך בהון נזיל, מדי שנה ניתן לחסוך כ14,000 ש"ח ובתוך 8 שנים זוכים להחזיר את סך ההשקעה. כמו כן, אין צורך לשלם מיסים (עד הכנסה של 14,000 ש"ח ויש פטור מלא ממע"מ עד הכנסה של 70,000 ש"ח בשנה). מה עוד רצוי לדעת? עד 700 קילו אין צורך להשיג היתר בנייה! מכאן כל שנותר לעשות זה להפנים שמדובר בהזמנות רווחית ביותר שחבל לפספס.

נגישות