לא כמו פעם: אל תוותרו על האהבה שלכם – פנו לטיפול זוגי

בני אדם הם יצורים חברתיים, והקשר האינטימי שלנו עם בן או בת הזוג הוא אחד הדברים הכי בסיסיים בטבע האנושי. טיפול זוגי, כמו שתוכלו לקרוא ממש עוד רגע, יכול לעזור לכם לטפח ולשמר את האהבה. ננסה להסביר למי מיועד טיפול זוגי, מה המטרות של טיפול זוגי ולמה טיפול זוגי נעשה כה נפוץ.

האם טיפול זוגי מיועד רק לזוגות במשבר

נתחיל מהתשובה הפשוטה – לא, טיפול זוגי לא מיועד רק לזוגות במשבר. ישנם כל מיני זוגות שטיפול זוגי יכול להועיל לאיכות הקשר ביניהם, שכן מדובר בטיפול שיכול לעזור למערכת היחסים הזוגית. למשל, זוג שבחר לחיות חיים משותפים אך לא התחתן יכול להרוויח שיפור באיכות השיח והעמקת ההיכרות – מתוך רצון לחיות חיים משותפים עתידיים נעימים.

עוד בני הזוג שיכולים להרוויח מטיפול זוגי הוא זוג נשוי או מאורס שרוצים לחלוק את חייהם, אך במרוצת הזמן הצטברו מתחים בין בני הזוג. המתחים יכולים לנבוע מהתחום הכלכלי, תחום חינוך הילדים, קבלת המשפחה של בן או בת הזוג ואפילו התפקוד המיני. טיפול זוגי יכול לסייע לזוג כזה לשמירה על נישואים טובים ולהגן על מערכת היחסים שלהם ולשפר אותה.

 

 

גם זוגות שעברו או עוברים הליך גירושים יכולים ליהנות ממה שיש לטיפול זוגי להציע. הפרטנר לשעבר עדיין צפוי להיות חלק מהחיים, וחשוב לדעת איך לתקשר ואיך לתפקד בצורה מכובדת והוגנת שתסייע לשני הצדדים לחיות את חייהם באופן כמה שפחות מתוח ככל הניתן. כך טיפול זוגי מציע דרכי שיפור לתקשורת גם בין בני זוג פרודים.

למה צריך טיפול זוגי

אחוז הזוגות המתגרשים שרק עולה כל שנה יוצר את הצורך האדיר במטפלים איכותיים לשיפור החיים הזוגיים בישראל. על ידי השתתפות בטיפול זוגי מקצועי, תוכלו לתקן, לשפר ואפילו להחזיר את הזוגיות שלכם למסלול חיים נורמלי, תוך הכרה בקשיי העבר והתייחסות כנה ואמיתית אליהם. יחד עם זאת, טיפולים זוגיים מיועדים לבני זוג נשואים כמו גם לכאלה שאינם נשואים.

סיכום

לסיכום, כל מטפל ומטפלת זוגיים יאמרו לכם שזוגיות נותנת לכם המון, אך במקביל דורשת מכם הקרבה, מאמץ, ויתורים ונכונות להתמודד יחד עם הדרישות שהחיים יציבו בפני כל אחד מבני הזוג. אז אם אתם חשים שהתקשורת שלכם ושל בן או בת הזוג שלכם צריכה חיזוק, שהתקשורת עם מי שפעם כל כך אהבתם הולכת ונעשית יותר ויותר קשה – יכול להיות שטיפול זוגי הוא הפתרון עבורכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות