מה זה ביטוח דירה ולמה חשוב לעשות אותו?

בין אם הדירה שלכם ובין אם הדירה רק שכורה, ביטוח דירה עדיין צריך להיות חלק מהמשוואה. אז למה כדאי לשים לב, מדוע אין זו החלטה חכמה להימנע מעשיית ביטוח, מה חשוב לדעת בנושא וכיצד ניתן להשיג את הצעת הביטוח הטובה ביותר? אספנו עבורכם מידע חשוב. אז אם גם אתם מתלבטים, או אם גם אתם בימים אלו מחפשים ביטוח שיתאים לסך הצרכים והדגשים האישיים, המידע הבא בהחלט עשוי לסייע לסגור את הפינה. שנתחיל?

ביטוח אחד שלושה רבדים מהותיים

טרם נסביר אלו סוגי ביטוחים קיימים וכיצד ניתן לדייק את ההצעה, נעצור לחדד מדוע ביטוח דירה הוא מסוג הביטוחים שפשוט עושים. ובכן ביטוח דירה מעניק הגנה כלכלית עבור שורה ארוכה של אלמנטים ואירועים שעשויים לפגוע בטיב המבנה, ברכוש שהדירה מכילה ואף מדובר בביטוח צד ג' שמפצה בגין נזקי רכוש וגוף. מכאן שבין אם רעידת אדמה החריבה את המבנה, בין אם רטיבות הרסה ציוד רב ופגעה בתשתיות ובין אם שיפוצניק שעשה אצלכם עבודה מתכוון לתבוע בגין נזק שנגרם לו בעת העבודה אצלכם, טוב מראש לדעת שמכוסים מכל הכיוונים. עתה כאשר התמונה הרבה יותר ברורה, אין ספק שאם רק תבחנו לעומק את כל אחד משלושת הכיסויים, אתם עתידיים להבין עד כמה ביטוח דירה מהווה ביטוח חובה.

כך ניתן להוזיל עלויות

יש להבין שביטוח דירה מעניק הגנה מפני תביעות והרס שנאמדים בעשרות אלפי שקלים, ופה אנחנו מבקשים להתמקד, להבין יותר לעומק מה כל כיסוי כולל. ובכן כפי שציינו, ביטוח דירה כולל ביטוח מבנה, ביטוח תכולת דירה וביטוח צד ג' (עבור נזקי גוף ורכוש). עם זאת, ראוי לציין שניתן לשחק עם המשוואה. כך למשל ניתן להחליט שאין צורך לעשות ביטוח תכולת דירה, פשוט כי הציוד חסר ערך. מה עוד? רצוי לבחון את הסעיפים הבאים: ראשית יש להבין שתביעת ביטוח מצריכה דמי השתתפות, ועל כן חשוב לברר מראש על אלו סכומים מדובר, ואף באופן פרטני עבור כל אחד משלושת הסעיפים שציינו. מעבר לכך, אם כן מבקשים לבצע ביטוח רכוש, מוטב לבחון אלו אלמנטים רצוי לבטח, וזאת כי ככול שהרשימה יותר קצרה, כך זוכים להוזיל עלויות.

 

 

שני דגשים חשובים

נוסיף ונציין שחשוב מאוד לבחון האם אותה חברת ביטוח רצויה נחשבת איכותית גם ברגע האמת, מבחינת מתן שירות ללקוח. הכרחי לוודא שבעת הצורך החברה זמינה, לא מערימה קשיים, ומסייעת להתנהל מול הבירוקרטיה שכרוכה בהצגת מסמכים. מעבר לכך, הכרחי לערוך השוואות ואף רצוי להתמקח. טוב לדעת מראש שניתן להשיג מגוון הטבות והרחבות.

עומדים לעשות ביטוח דירה? הרבה יותר פשוט ממה שחושבים!

נשמע כמו הרבה עבודה, מבינים שביטוח דירה חשוב לעשות, אך לא יודעים מהיכן להתחיל? טוב לדעת שקיימות חברות שמבצעות עבורכם את עבודת ההשוואה, ממש כמו חברת טאץ' ביטוח, כך שרק צריך לציין מה רצוי ומה חשוב, ומקבלים מגוון הצעות שוות. מה עוד חשוב לדעת בנושא? שכיום ניתן לסגור את הפינה באופן מקוון (אין צורך להגיע למשרדים או לחכות על הקו) ואף שכיום התחרות הרבה משחקת לטובתכם הלקוחות. מה זה בפועל אומר? שאין צורך להתפשר על מוצר מדף, אלא ניתן לבנות את ביטוח הדירה מאפס, באופן ממוקד. כמו כן, ראוי לציין שגם אם רק שוכרים, יש להבין מהי המשמעות מבחינת ביטוח הדירה שקיים מטעם הבעלים (שלא ייווצר מצב שחברת הביטוח תתבע אותכם השוכרים) ואף יש לוודא שהביטוח נכנס לתוקף באופן מידי, החל מהיום הראשון.

נגישות