תוכן עם ערך: הכירו את אתר VLU

לא חסר תוכן ברשת האינטרנט ובכלל, יש היום מאגר אדיר, של טקסטים, תמונות וסרטונים בהיקף בלתי נתפס כמעט. עם זאת חשוב שנצרוך תוכן איכותו בעל ערך אמיתי. תוכן כזה ניתן למצוא באתרים נבחרים שונים ואחד מהם אנו מתכוונים להציג בפניכם כעת. זהו האתר החדש והמעניין VLU. ואם השם מזכיר לכם את המילה Value, זה כמובן לא במקרה. בואו נתחיל.

 

VLU – אתר עם ערך

השם VLU מגיע מהמילה האנגלית Value וכשמו כן הוא – מקור לערך מוסף עבור הגולשים אליו. הוא הוקם על ידי קבוצת VLU, בשיתוף "אש גלובל". זהו גוף אשר מטרתו להקנות חכמה יהודית ולקדם יצירת זהות יהודית "בת קיום ושפה משותפת בארץ ובעולם”. האתר מסייע להתחבר להיבט הערכי והמוסרי של התורה היהודית ולתת לו ביטוי. VLU רואה בחכמת היהדות את המרכיב החשוב ביותר של הזהות היהודית. באמצעות אתר VLU ותכניו, ממחישים לציבור כיצד חכמת היהדות מתבטאת באופן מעשי, בחיי היום יום. בפרנסה, בקריירה, בזוגיות ועוד. כל זאת, מבוסס על "ארון הספרים היהודי" וזו היא הזהות המשותפת בין היהודים באשר הם. בין אם הם רואים עצמם כדתיים, כחילוניים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, ימניים או שמאלניים, מהארץ או מהעולם. לפחות, כך רואה אותם חזון VLU וזה מה שהוא מנסה לקדם. כלומר, להתמקד על המשותף ולחזק אותו.

 

אז מה מציע האתר?

תכני האתר כוללים תכני השראה רבים והם מעין שילוב של השראה, מידע מעניין וידע על היהדות. כל זאת, מביא לכך שהתכנים עשירים מאוד, אך יש קטגוריות משנה רבות שלפיהן ניתן לגשת אליהם, כגון הקטגוריות "להצליח", להרגיש, להכיר, להחכים, חכמה יהודית ו"ליהנות”. מדובר אגב, על תכנים שהם בעיקר מאמרים וסרטוני וידאו, לצד כמה פרקי פודקאסט. כלומר, תכנים בפורמטים מגוונים למדי. למי שמעדיף, תכני האתר זמינים גם דרך הפלטפורמות האחרות של אתר יוטיוב, פייסבוק, טיקטוק ואינסטגרם. האתר מאפשר להירשם לניוזלטר ולקבל עדכונים שוטפים על תכני האתר החדשים. כמו כן, ישנה חלונית חיפוש שמקלה על איתור מהיר, של נושאי יהדות שמעניינים אתכם ושל נושאים בכלל.

 

 

זהות יהודית

יש באתר כאמור שילוב של היהדות במרבית התכנים, אך אם תרצו להתמקד בכך במיוחד, תוכלו להסתכל בקטגוריית "זהות יהודית". האופן שהמידע מוגש לציבור הוא אופן שמותאם לכל אחד, במובן זה שהוא קל להבנה. כמו כן, הפורמט כאן ובכל האתר הוא פורמט קצר יחסית, מבחינת אורכי הטקסטים והסרטונים. כך שקל לצרוך תכנים אלה במעין "ביסים" קצרים, על פי הזמן שעומד לרשותכם ומידת העניין. בקטגוריית "זהות יהודית" באתר VLU תוכלו להתרשם גם מהגיוון בסוגי התכנים. תמצאו שם למשל סרטון על רחוב מוהליבר (מה מקור השם?), תוכלו ללמוד מדוע מוסא ברלין אינו מוכן לנגן בפני כל קהל? ותוכלו לשמוע את סיפורה של טלי שהשאירה משפחה בקוסטה ריקה ועלתה לישראל.

 

קבוצה עם חזון רחב

אגב, החזון הרחב של קבוצת VLU שהזכרנו קודם, מתבטא גם בשתי היוזמות הבאות:

  • אימהות עם מהות – רשת קהילות נשים, אשר מטרתה להשפיע באמצעות למידה, העצמה ועשייה. כל זאת, כמו באתר VLU, על בסיס הערכים היהודיים והישראליים המשותפים.
  • Tli – ארגון שמטרתו העצמת ופיתוח מנהלים ויזמים צעירים. שוב – הכל דרך ידע מעשי ברוח היהדות.

 

לסיכום

תוכן עם ערך! זה מה שאתם צריכים באמת. אז חסכו לכם זמן והתמקדו רק בכך, בסיוע אתר VLU.

נגישות