מעשירים את הידע: 4 קורסים מרתקים בתחום הטכנולוגיה והמחשבים

עולם המחשוב הוא עולם רחב, אשר עשיר בתחומי משנה מעניינים. לא רק זאת – הוא גם מתפתח בהתמדה. גם באותם תחומים מגוונים ואפילו ביצירת תחומים חדשים. במקביל, כל אחד משתמש כיום בטכנולוגיה ובמחשבים, בהיקף כזה או אחר. כך שללמוד את הנושא, חייבים. מה בדיוק, כיצד ובאיזו רמת העמקה – זה כבר עניין אישי. לפניכם שלוש דוגמאות לקורסים מרתקים שניתן לקחת:

קורס סייבר

אבטחת המחשוב ("סייבר") מהווה נושא חשוב ביותר, אשר מתבטא גם בהקשר עסקי וגם אצל אנשים פרטיים. עבור עסקים, מדובר בנושא קריטי – הם לא יכולים להרשות לעצמם, להיות פגיעים יותר מדי מבחינה זו. תקיפות האקרים על עסקים עלולות ליצור נזק עצום והן אכן גורמות לכך מדי פעם. בהקשר פרטי, רובנו היינו קורבנות לניסיונות תקיפה שונים, אפילו מבלי לדעת זאת. בכל רגע נתון, אינספור מנגנונים אוטומטיים מחפשים נקודות תורפה לפרוץ דרכן ואמצעי הגנה שונים בולמים זאת, או שלא. אתר  Mylist מציג שורת קורסים באבטחה בכתבה שבקישור. שימו לב, שקורסים כאלה מגיעים ברמות העמקה שונות. חלקם טכניים יותר ואחרים פחות. כמו כן, הגופים שמעבירים את הקורסים הם כמובן שונים וזהותם משמעותית לבחירה בקורס. למי שמעוניין לעבוד בתחום זה, שהוא אחד המקצועות המשתלמים והמעניינים בהייטק, כדאי בהחלט לקחת קורס. זאת, לכל הפחות כשלב התחלתי, אשר יאפשר לכם להבין האם ועד כמה הנושא בכלל מתאים לכם.

הדפסת תלת ממד

בתור דוגמה לתחום ייחודי מאוד ופורץ דרך – האם יעניין אתכם להדפיס בתלת מימד? בין אם אתם אנשי עסקים ששוקלים לעשות שימוש מסוים בטכנולוגיה זו או שאתם מחפשים כיוון מקצועי לעתיד, ישנם קורסים לא מעטים שיוכלו לסייע. ראו למשל באתרים כגון Coursera או Udemy. הדפסה בתלת ממד ידועה גם בשם Additive Manufacturing. היא משלבת חומרה ייחודית – מדפסות התלת ממד, עם תוכנות עיצוב והדפסה בתלת ממד. הרעיון פשוט עקרונית, אך ללמוד לעבוד עם טכנולוגיה זו, זה כבר סיפור מורכב למדי. מי שישקיע בכך, יגלה שמדובר בעולם אפשרויות מרתק. בשיטה זו הדפיסו חלקים ממכוניות, מבתים ועוד, והיא משמשת גם לצרכים רפואיים. כיום ניתן להדפיס כך גם בחומרים מפתיעים (עבור מדפסת) כגון מתכת והתחום כולו נמצא בהתפתחות מתמידה. סביר להניח, שכבר נתקלתם במצבים בהם הייתם זקוקים לחלק ייחודי, אשר נשבר או התקלקל במכשיר מסוים. להזמין מחו"ל? לעתים אפשר להדפיס לבד! תחום מאוד מעניין.

מעשירים את הידע: 3 קורסים מרתקים בתחום הטכנולוגיה והמחשבים

העשרות מחשוב למנהלים

כיום, אין עסק שמתנהל ללא מחשוב! "תפנית", בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, הוא גוף הדרכה וותיק ורב מוניטין. הוא מציע לימודים שונים למנהלים, כולל כמובן בנושאי מחשוב. במסגרת המרכז ללימודים מקוונים של תפנית, מוצעים גם קורסים באמצעות האינטרנט. למשל "קורס eCommerce – להתחיל למכור באינטרנט" או "אסטרטגיות בשיווק דיגיטלי". העשרות כאלה למנהלים, הן חלק חשוב מההתפתחות המקצועית שלהם. כמובן, בנושאים שהבאנו כאן כדוגמה, יש גם היבט יזמי. מחד, תוכלו לקחת קורסים כאלה בפני עצמם, גם אם אינכם מנהלים. מאידך, תוכלו לקחת אותן כחלק ממסלול שאתם בונים לעצמכם, של קריירה בניהול.

קורס שוק ההון

אחד התחומים החמים שתופס תאוצה יותר ויותר הוא עולם שוק ההון והבורסה שמתקשר גם בדרך מסוימת אל עולם המחשבים והטכנולוגיה. אם אתם מעוניינים להיכנס לעולם המרחק של שוק ההון וללמוד איך אפשר לסחור בצורה נכונה וטובה שיכולה אפילו להניב פירות כדאי שתעשו קורס שימנע מכם טעויות נפוצות ויוכל לעזור לכם להכניס כסף כבר בימים הראשונים שלכם כסוחרים בבורסה. קיימים קורסים ברמות שונות שיכולים להתאים גם למתחילים בלי רקע קודם בתחום וגם לאנשים שכבר סוחרים תקופה בבורסה ומעוניינים לשפר את הביצועיים שלהם. כך או כך מדובר באופציה מעולה להכנסה צדדית נוספות ואפילו להכנסה עיקרית.

לסיכום

כדאי לנצל את האפשרות לקחת קורסים כאלה. מה גם, שרבים זמינים דרך האינטרנט. חלק מהקורסים מועברים בשידור חי. אחרים זמינים לצריכה מתי שנוח לכם ובקצב שלכם. סך הכול – האפשרויות רבות והנוחות רבה. נצלו זאת!

נגישות