לא מתפשרים על נוחות בעבודה: איך בוחרים כיסא משרדי?

נוחות בעבודה הוא נושא חשוב, אשר משמעותי גם הרבה מעבר להיבט הטכני של ארגונומיה. אחד הדברים העיקריים שמשפיעים על כך עבור מי שעובדים בישיבה, הוא כמובן הכיסא שאיתו עובדים. עוד על נושא חשוב זה וכיצד לבחור היטב בכיסא שמתאים לכם ביותר, תקראו כעת.

כיסא הוא לא סתם רהיט!

במקומות עבודה, כיסא הוא לא רק חלק מריהוט המבנה ולא עוד פריט ציוד שולי. זהו למעשה פריט, שבו לרוב משתמשים כל יום ובמשך שעות רבות. במקרים כאלה, לנוחות השימוש בו יש השפעה משמעותית על העובדים, בכמה דברים משמעותיות שמייד נפרט. באמצעות רכישה חכמה של כסאות משרדיים, ניתן לתת לכך את המענה הטוב ביותר. רכישה רשלנית מבחינה זו, היא טעות מצערת שתזיק לעסק, לעתים מבלי שמודעים לכך בבירור. עסקים מתוחכמים רבים, מבינים זאת כיום. עסקים אלה אפילו משקיעים בייעוץ והדרכה לעובדים, לגבי התאמת הכיסא האישי עבורם, מתוך מבחר כיסאות זמינים שהעסק מחזיק.

 

 

השפעת איכות הכיסאות במקומות עבודה

בכדי לתת רקע רחב יותר ולהמחיש את חשיבות והשפעת הכיסאות, אלא כמה מההשלכות של נוחות הכיסא המשרדי:

  • פרודוקטיביות – עובדים שנוח להם, מתפקדים טוב יותר. ככל שהכיסא יותר גרוע, כך הם ייקחו יותר הפסקות למתוח איברים ולהתרענן.
  • בריאות – לא בריא לשבת במשך זמן ממושך, במיוחד כאשר עושים זאת עם כיסא מרמה נמוכה. למעשה, בני אדם לא נועדו לשבת באופן ממושך וישנו הכלל הידוע, שמה שלא זז, מחליד. כך זה גם בבריאות! עובדים עלולים לסבול מגב תפוס. פרקי ידיים עלולים להינזק עקב "תסמונת התעלה הקרפלית", בהשפעת זווית הקלדה גרועה שנובעת מאופן ישיבה "עקום". צרות כאלה ואחרים שכיסאות גרועים מקדמים, הוא בוודאי דבר שתרצו להימנע ממנו ככל הניתן.
  • סיפוק מהעבודה – שביעות רצון ממקום העבודה, פעמים רבות מושפעת בהחלט מפרטים קטנים במקום. עובדים שמרגישים שהעסק לא משקיע בהם ומתקמצן על דבר בסיסי כמו כיסא טוב, הם לא עובדים שיירצו להישאר איתכם לאורך זמן. כל עוד הם איתכם, אלה עשויים להיות עובדים מצוברחים, שלא בדיוק מאירים פנים ללקוחות ולשאר העובדים במקום.

כיצד בוחרים היטב?

בכדי לבחור כיסאות טובים לעובדים שלכם, שימו לב לנקודות הבאות:

  • נוחות – הכיסאות צריכים להיות כמובן נוחים וניתן וחשוב לבדוק זאת בחנות. הדבר מתבטא במידה רבה, בנוחות משענת הגב. זהו פעמים רבות דבר, שבו מרגישים מייד עם הישיבה על כיסא חדש. ככלל, כיסאות משרדיים מודרניים הם כיסאות נוחים, כמעט כולם. אך מאחר שנוחות היא דבר אישי, זה תלוי בהיבט נוסף שהוא חשוב יותר: אפשרויות הכיוון.
  • כיוונים – היבט חשוב מאוד מבחינה ארגונומית, הוא היכולת לכוון את הכיסא באופן אישי עבור כל עובד. זה אומר בדרך כלל, יכולת לכוון את גובה המושב, את שיפוע המושב, את שיפוע משענת הגב, את הידיות ולעתים ישנם כיוונים נוספים.
  • איכות בנייה – כיסאות אלה הם לא תמיד יקרים במיוחד והם כוללים כעניין שבשגרה, גם חלקי פלסטיק רבים. זה לא אומר, שהם לא אמורים להיות חזקים. ההפך הוא הנכון! במיוחד עבור שימוש עסקי משרדי ממושך.
  • אחריות – אולי יהיה זול יותר לרכוש אוסף כיסאות למשרד חדש, כציוד משרדי משומש. כך או אך, רצוי שתהיה אחריות על הרכישה.

לסיכום

השקעה קטנה ברכישת כיסאות איכותיים למשרד, תעשה הבדל גדול, באופנים רבים. לכן, כדאי שלא למהר ו"לעשות V” במקרים שבהם דרוש רכש ריהוט משרדי מסוג זה, אלא להקדיש לכך די זמן. זה ישתלם לכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות